Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Napęd bramy skrzydłowej domowej roboty za 30zł/skrzydło

cici 18 Feb 2015 13:51 1207628 1734
Fluke Kamera Termowizyjna
 • #1441
  Neo-k
  Level 12  
  Trzeba zmierzyć pobór prądu jednego silniczka (mówimy o wkrętarce) potem do tego napięcie wyjdzie moc pobierana przez silnik obliczyć opór potrzebny do zmniejszenia napięcia i dobrać opornik o obliczonej mocy i już (pewnie będzie dużej mocy ale i takie są)
 • Fluke Kamera Termowizyjna
 • #1442
  sofien
  Level 12  
  jednak przestane kombinować z elektroniką bo to mnie przerasta . Ale za to mogę zmodyfikować siłownik więc usunę oryginalną śrubę trapezową 12x4 w zamian dam 12 x 6 . Jestem pewny że siłownik nie dostanie tak po garach a brama będzie się otwierać w mniej niż 30 sekund
 • #1444
  sofien
  Level 12  
  już zamówiłem śrubę 1m z gwintem trapezowym 12x6 koszt 25 zł + dwie do tego nakrętki po 9 zł to myśle że cena jest super pomimo iż ten wymiar nie jest standardowy, ponieważ w ogólnej sprzedaży aby mieć skok gwintu 6 mm trzeba zakupić śrubę o średnicy 20-22 mm minimum .
  z taką śrubą 12x6 brama na pewno szybciej się otworzy i to bez większych modyfikacji
 • #1445
  Poldek90
  Level 14  
  Witam. Czy jest możliwość aby w siłowniku Power Jack wymienić śrubę na trapezową, tam jest chyba śruba o zwykłym gwincie.

  Widziałem na forum satclub zdjęcia rozebranego siłownika. Tam jest zwykła śruba. Jeżeli wymieniłbym ją na trapezową. Wysuw byłby szybszy?
 • #1446
  sofien
  Level 12  
  masz zdjęcie tej śruby , jakie ma wymiary ?? średnica , długość itd
 • #1448
  sofien
  Level 12  
  według zdjęć to żaden problem zmienić śrubę posuwu , więc pozostaje tylko wymiar tej śruby , nie wiem czy jest tam 10 czy 12 a może nawet 14 , skok śruby wiadomo że to 1,5 mm . Przede wszystkim trzeba znać średnice śruby ??? ponieważ są śruby trapezowe o wymiarach nie standardowych i ciężko bedzie je dostać np. taką jak ja kupiłem 12x6
  ile się otwiera brama u ciebie ??

  Dodano po 1 [minuty]:

  i jakie zasilanie dajesz ??
 • #1449
  Poldek90
  Level 14  
  Jeszcze nie sprawdzałem ale podłączyłem na krótko odrazu jak przyszedł siłownik i stwierdziłem że bardzobdługo będzie się otwierać. Przeszukałem internet i trafiłem na tam te forum o właśnie tych siłownikach. Napewno śruba pomoże ale jaką zastosować o jakim skoku? Średnice będę znał jak rozkręce swój siłownik tylko jaki skok? Dowiedziałem się że nakrętka najlepiej jakby była z teflonu a nie ze stali.

  Zasilanie musi być na 24v ponieważ na takie napięcie jeat sterownik i niemogę tego zmienić.
 • Fluke Kamera Termowizyjna
 • #1450
  sofien
  Level 12  
  jeżeli bedzię średnica 12 to bez zastanowienia dałbym śrubę trapezową 12 x 6 (skok gwintu 6) wtedy możesz prosto obliczyć na jeden pełny obrót przekładni, wysuw śruby wynosi 6 mm a na standardowej jak wiadomo 1,5 mm . ja taką śrubę zakupiłem i jestem zadowolony bo z 30 sekund uzyskałem 18 sekund . Wpisz w google " POLMECH" tam mają większość śrub jakie chcesz i nakrętki.

  Dodano po 24 [minuty]:

  zapomniałem dodać że wcześniej miałem śrubę wielochodową 12x4 czyli zwykła śruba od lewarka poloneza .
  Więc ty osiągniesz bardzo korzystny czas otwierania i zamykania bramy jak podmienisz taką śrubę w takim siłowniku
 • #1451
  Poldek90
  Level 14  
  Ok. Tylko muszę jakoś wykrecic starą śrube.

  Dodano po 11 [minuty]:

  Właśnie tak, bo dziwił mnie fakt jak sciągnołem dekielek od oryginalnego silniczka że on bardzo szybko chodzi a wysuw jest bardzo powolny. Wystarczy podmienić tylko śrubę i powinno być pięknie.

  Chyba lepiej jak oddam to do tokarni. Niemam czym wykręcić tych zabezpieczeń.
  Napęd bramy skrzydłowej domowej roboty za 30zł/skrzydło
  Napęd bramy skrzydłowej domowej roboty za 30zł/skrzydło

  Sofien - Ty kupiłeś śrube w Polmech-u ale w ich ofercie nie widziałem takiej śruby. Robiłeś to na zamówienie?
 • #1453
  Poldek90
  Level 14  
  Jeden tokarz juz zaoferował że ładnie osadzi nową śrube.

  Więc można bez zmiany napięcia osiągnąć aby słynny Power Jack miał szybki wysuw.

  Bez odcięcia tego motylka który jest na pierwszym zdjęciu nie da się wyciągnąć starej śruby. Jest tam nakrętka i pewnie było wpierw skręcone a potem zduszone na prasie.
  Widzę ewidętnie że jest to zwykły gwint.

  Udało się odkrecić te nakrętke i okazało się że jest tam śruba trapezowa. Chyba 14x4.
  Można zmienić tą śrube o większym skoku ?
  Wiekszy skok tu nic nie pomoże winna jest ta cała przekładnia.
 • #1454
  sofien
  Level 12  
  jakie masz tam łożysko ??? podaj wymiary rury wewnątrz tam gdzie jest osadzone łożysko.

  Dodano po 11 [minuty]:

  sofien wrote:
  jakie masz tam łożysko ??? podaj wymiary rury wewnątrz tam gdzie jest osadzone łożysko.


  ok w powyższych zdjęciach zauważyłem że masz łożysko 6200 czyli średnica wew. masz 10mm a zewnętrzną 30 , więc jeżeli kupowałbyś śrubę tr.12x6 to nie ma w tym żadnego problemu , wystarczy tokarz przybierze troche i osadzisz na powyższe łożysko. Ogólnie podczas prób gdy podłączyłeś siłownik to ile czasu mnie więcej ramię wychodzi ??
 • #1455
  Poldek90
  Level 14  
  Podłączyłem bezpośrednio pod wkrętatke i śruba ładnie chodzi. Ale nasmarowałem cała przekładnie i chodzi troszeczke szybciej jest poprostu kiepskie przełożenie. Innego wyjścia jak zmiana silnika niewidze.

  Dodano po 4 [minuty]:

  Ok ale to jest tak zrobione że śruba jest stoczona aby pasowało pod łożysko a dalej jest śruba trapezowa 14 więc zmiana na inną śrube dużo chyba nie zmieni.
 • #1456
  j4rek
  Level 19  
  Ja zasilam mechanikę z siłownika satelitarnego bezpośrednio silniczkiem wkrętarki i czas pracy demonstrowałem na filmikach w tym temacie.
 • #1457
  Poldek90
  Level 14  
  j4rek a co z przekładnią? Krańcówki itd ?

  Ja właśnie chce zostawić całą przekładnie. Chce tylko inny silnik założyć. Jeżeli założyłbym silnik bezpośrednio pod wałek od oryginalnego silniczka (ślimak) to powinno to ładnie i szybko chodzić?
 • #1458
  sofien
  Level 12  
  powiedzmy jak kupisz śrube tr 12x6 to uzyskasz 10 sekund mniej więcej do przodu to mysle ze nie warto więc zastosuj silnik od wkrętarki bo ma większe obroty i po kłopocie .
 • #1459
  j4rek
  Level 19  
  Silnik wkrętarki musisz spiąć bezpośrednio z wałkiem siłownika i wtedy szybko to pracuje - wywalasz cały mechanizm z plastikowymi zębatkami. Niestety tracimy krańcówki. Ja ograniczenie otwarcia/zamknięcia mam rozwiązane w centralce (własnej konstrukcji) na podstawie wykrywania przeciążenia.
 • #1460
  sofien
  Level 12  
  raczej bezpośrednio ponieważ nie montujesz goły silnik od wkrętarki lecz z orginalną przekładnią całą , są na allegro po 30 zł nówki . Ale jak nie tak to sraczka jak się mówi , ty masz napięcie na 24v , to bedzie lipa bo nawet jak dobierzesz silnik 18v to bedzie dalej wiertarka a nie siłownik
 • #1461
  Poldek90
  Level 14  
  W ostateczności dam mu 48V i po kłopocie, heh ale Jeżeli do nowego silniczka czy wkrętarki do toczyłbym odpowiedni wałek aby pasował do oryginalnej przekładni to krańcówki by zostały. Są wkrętarki na 24V ale ciężko dostępne.
 • #1462
  sofien
  Level 12  
  w ostateczności daj 12 v a nie 48 v

  Dodano po 1 [minuty]:

  poczytaj wcześniejsze posty , zasilanie 12v silnik wkretarki 18v a brama zamyka się w 10 sekund nie całe
 • #1463
  Poldek90
  Level 14  
  Mi chodziło o to jak nie dopasuję innego silnika to na ten fabryczny zamiast 24V dam 48V.
 • #1464
  sofien
  Level 12  
  ile czasu mnie więcej się otwiera lub zamyka z ciekawości ??
 • #1465
  Poldek90
  Level 14  
  Jeszcze nie sprawdzałem, czekam na właściwy sterownik.
 • #1466
  sofien
  Level 12  
  aha myślałem że podłączyłeś to jakoś na krótko i oceniałeś jak to działa .
 • #1467
  Poldek90
  Level 14  
  Podłączone miałem bez bramy, na stole. Pod akumulatory podłączone szeregowo. Zobaczymy jak pójdzie na bramie ale wydaję mi się że po nasmarowaniu śruby oraz całej przekładni idzie lepiej, ciszej i może minimalnie szybciej. Przekładnia i śruba były suche, odrobinę tylko przesmarowane.

  Centralkę mogę zasilić na 24V a siłownik 48V przez stycznik. Centralka by podawała napięcie na cewkę a ona by załączyła styki stycznika ale w tedy nie miał bym przeciążeniówki.
 • #1468
  sofien
  Level 12  
  no to nie rozumiem już , miałeś podłączone pod akumulatory szeregowo czyli pod 24 v i nie mierzyłeś czas otwarcia czy zamknięcia siłownika , to skąd taka uwaga że długo się otwierają lub na odwrót ???? ja bynajmniej testowałem ze stoperem też na stole w garazu hehe
 • #1469
  Poldek90
  Level 14  
  Po prostu to widać. Możesz włączyć iść się przejść koło domu a on dalej będzie chodził, tu już nie mam co mierzyć heh. Ale zaraz sprawdzę.

  Podłączyłem teraz pod akumulator z wkrętarki 14v dało wynik 1.30 na pełny wysuw, 24cale.
 • #1470
  sofien
  Level 12  
  haha ale się uśmiałem z pierwszego twojego postu ,hmmm na swoich siłownikach też osiągałem 1,30 min pod 12v , pod napięciem 24 v spadło do 35s a gdy zamontowałem śrube 12x6 to około 18 - 20 s więc pozostaje tylko abyś sam pomyślał nad tym , bo jak już powiedziane było wcześniej masz pole do popisu pozostajesz przy tym jednoczesnie montujesz srube 12x6 i większe napiecie albo silnik wiertarki 18 v przy instalacji 12-14v i nic innego już nie wymyslisz bo innych śrub już nie ma np. 12-14 x 8 haha