Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt Wiesbaden CM84. Radio nie włącza się.

04 Maj 2006 09:24 1935 13
 • Poziom 13  
  Odczytałem kod przesyłany między toshibą a TMP47C860,wpisałem i radio się rozkodowało.Ale po wyłączeniu radia z zasilania nie załącza się.Było lekko traktowane na kwarcu palcem aby wyświetlić napis CODE.teraz muszę traktować po kwarcu palcem aż wyświetli Code żeby wpisać kod.Czy można coś z tym zrobić np:nowy wsad ?.Jak to zrobić?.
 • Poziom 43  
  Tak, ale niewielu potrafi programować ten procesor który ma zawalony program wewnętrzny a narzędzia nie wypłyneły w sieci za free.

  SławeK
 • Poziom 13  
  Radyjko to stary model nie warto inwestować,jest jednak od klienta i choć mam takie radio pierwszy raz kupił bym co potrzebne by to zrobic.A wszystko zawalił mój palec na kwarcu,tak było by ok.
 • Spec od car audio
  No właśnie po akcji kwarc (bo tak było w jakimś opisie co ktoś go wypuścił). Teraz albo ETL i programator zewnętrzny (drogi) albo kombinacja alpejska z przegraniem danych z innego radia (można utrupić oba). Ja już kilka takich grajków postawiłem po palcu - jednak czasem przykro jest jak się postawi a tu okazuje się, że jeszcze toshiba leży (i albo nie lata klawiatura i świeci CODE albo jest w kółko SCAN).
 • Poziom 13  
  Może doradzi mi ktoś jak odczytać i wgrać wsad.Może ktoś ma wsad do TMSa z tego radia.
 • Spec od car audio
  Witaj

  Potrafie zaprogramowac TMS-a jezeli chcesz wiecej informacji pisz na PW lub maila.

  Pozdrawiam
 • Poziom 13  
  W tym radiu jest układ TMS 375. Czy ktoś pomoże mi w zaprogramowaniu tego układu. Czy nadaje się program od TMS 370.
 • Spec od car audio
  Zanieś do kogoś co ma progamator do takiego TMS i nie kombinuj. Oferuje jak widzę pomoc kolega coderadio, w Lublinie jestem też to w stanie zrobić ale nie na odległość - nie działam jak Zbyszek Nowak (ręce, które leczą).
 • Poziom 13  
  Najchętniej to zrobił bym sam taki programator lub kupił gotowy.Radio nie jest wiele wart,ale za koszty zaprogramowania można zbudować samemu programator ,no może za część tych pieniędzy po za tym przyda się na inne radyjko.Potrzebna mi jest wasza pomoc.A z taką pomocą można wiele się samemu nauczyć i już się trochę podszkoliłem dzięki wam.Jestem serwisantem sprzętu RTV który pamięta jeszcze naprawy na lampach.A radyjka nie są moim głównym zjęciem zarobkowym,rozkodowanie samemu przynosi przyjemność.W tym przypadku więcej pieniędzy wydam na programator i związane z rozkodowaniem prace a takie radio do mnie może już długo nie trafić.Mimo wszystko chyba warto ?.Co o tym myślisz Djlj24.Pomożesz ?.
 • Spec od car audio
  Nie wiem czy warto do jednego radia inwestować w programator ETL za kilkaset złotych. A tego ETL nie da się łatwo skopiować (zabezpieczony atmel na pokładzie).
 • Poziom 43  
  Są a właściwie byli na tym forum ludzie którzy sami napisali program do zaprogramowania tego TMSa, tyle że niedostaniesz również za darmo ich pracy. I tak większość nas korzyta z rozwiązań które jedni stworzyli a inni im ukradli i sprzedali a kupujący rozpuścili w sieć. W sumie programator jest trywialny bo korzysta z Rx, Tx i ewentualnie resetu, kłopot w tym że komputer musi to wysłać do procesorka z odpowiedni sposób.


  SławeK
 • Poziom 13  
  Sławek wszystko się zgadza co napisałeś.To prawda często korzysta się z czyjejś pracy ja sam mam wiele oprogramowania z którego korzystam i ktoś musiał się napracować a kupiłem od innych.Programator ETL jest dość drogi i jak na moje potrzeby, kupił bym coś tańszego do wykonania samemu.Myślałem,że coś takiego się znajdzie na forum.Nie jestem takim kompletnym darmozjadem i mógłbym popracować żeby się czegoś nauczyć.Ale chyba będę musiał odpuścić te radyjko bo klient nie będzie czekał niewiadomo ile,może kiedyś coś uda się mi załatwić,na razie zrobię programator do TMS370 może będę miał okazję wykorzystać go do jakiegoś radyjka.Serdeczne dzięki wszystkim za pomoc,nie zawsze wszystko się udaje przeczytałem kod ale mój paluch wszystko zepsuł,tak bywa.
 • Spec od car audio
  Dowcip polega na tym, że to co się popsuło nie jest możliwe do zaprogamowania szeregowo (rozmawiałem nawet w tej sprawie z prawdziwym autorem programatora szeregowego). Jeżeli ktoś się kiedyś bawił prockami TMS to wie, że są tam ciekawe obszary, których modyfikacja robi niespodzianki. Jeżeli masz pusto na LCD (tylko kontrast) to właśnie tu jest problem.
 • Poziom 13  
  Radyjko zostało rozkodowane w zakładzie u znajomego do którego zawiozłem radio.Wszystkim dziękuję za pomoc.