Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2x ARN 226-05/8 + ? + ARV 104-64/8

04 Maj 2006 11:27 1791 14
  • Poziom 10  
    (1 kolumna to 2 ARN coś tam i ARV)-obudowa zamknięta
    Kupiłem 4 głośniki ARN 226 i 2 ARV 104.
    I tutaj moje pytanie jaki tu pasuje najlepiej głośnik w sekcji średniotonowej z tych trzech:

1. ARP 150-00/8 - dużo o nim czytałem - jedni piszą że jest krzykliwy że nie brzmi naturalnie
    albo że jest jedynym który się naddaje

2. XW-165-1398 - dobre zawieszenie ale chyba troche mała efektywnośc-(86db)-basowy ale by się
    chyba naddawał na średniaka

3. ARX-150-25-8 - ten wydaje mi się najlepszy z tych trzech jeśli chodzi o efektywnośc (88db)
    i bez tłumienia by się zgrywał z głośnikami ARN. Czy on się naddaje?

Jeszcze jedno pytanie czy ARV to dobry wybór? Są w tej cenie(do 50 zł/szt.) lepsze głośniki wysokotonowe?
  • Poziom 12  
    witam
    mam podobny problem ale ja mam 226 07
    ja chyba wybiore arx
    co do arp to ktoś mówił że poniżej 4500Hz nie "krzyczy"

ps ty masz wszystkie głośniki po 8 ohm ? to jak ty chcesz je połobczyć, że niskie bedą miały 4lub16 ohm a reszta po 8

proponuje ci przejżeć gotowe konstrukcje diy tu albo na diyaudio tam jest taki zestaw (podobny)

i jaką ty chcesz do tego zwrotnice bo sam sie narazie zastanawiam ?

pozdrawiam

przejrzyj to
    http://diyaudio.pl/forum/viewtopic.php?t=5705
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=405382&highlight=%A3ukaszn&sid=3b03ee69e1250ecf1ac536d49b229321
  • Poziom 10  
    zwrotnica bedzie janbo
  • Poziom 18  
    U mnie to gra z 2 x ARN 226 -03 i myslę ,ze graja na jednym poziomie jakościowym z ARP , tez sie kiedyś wachałem porzed wyborem ,słyszało sie. głosy "krzykliwy" ,"krzykliwy" a jak sie póxniej okzało z mojego sledztwa to te głosy były ze zwrotnic o zbyt wysokim cięciu dla niego :)....z gotowych J3A przycina go dobrze :)...ARX nie słyszałem..

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    miniofisio...
    Z tymi głośnikami ARN to faktycznie jest pomyłka to nie są ARN 226-05/8 tylko ARN 226-05/4
    a to jest różnica, średniotonowy i wysokotonowy po 8 ohm.
    Zwrotnica zależy od głośnika średniotonowego będzie to JANBO model BOTES lub J-3A.(chyba takie bo często są

stosowane na DIY z tymi głosnikami)
    Dzieki za linki przejrzałem te strony i chyba też zdecyduję się na ARX.

pozdrawiam

Dodano po 6 [minuty]:

kris_k73...
    a może by tak kupic ARP i ARX i porównac

pozdro
  • Poziom 26  
    IMO po co kupowac 2 glosniki skoro i tak uzyjesz jednego, a zwrotu raczej nie przyjma, chyba ze masz w planach kolejna konstrukcje. Wez ARP i daj dobre ciecie pasma (jak chyba ktos napisal 4500Hz) i bedzie dobrze.
  • Poziom 18  
    Kubos - porównania ? Jeżeli nie szkoda Ci czasu ani pieniędzy to dlaczego by nie :)?Ja ciągle coś przy swoich majstruje hehe i wiecznie niezadowolony...co do zwrotki o ile weźmiesz ARP to namawiam jednak na J3A , niżej cięty średniak od góry ( te 4500 wymagane min.)....

pozdrawiam
  • Poziom 26  
    moim zdaniem najlepsze rozwiazanie na sredni tj. ARP150. Ma lepsza ch-ke w porownaniu do szerokopasmowego ARX 150. I oczywiscie efektywnosc ok 90dB ale ten 1 czy2 dB sa tlumione przez zwrotnice co wyrownuje z reszta glosnikow. 2 xarn226 daje 89dB..... ja osobiscie tez mam zwrotke Janbo model J3A i jest calkiem OK !!
    A jako gwizdek polecam Tonsila GDWK 11/100, jest mocniejszy od tesli arv.....
    Dodam jeszcze ze moje kolumny tez sa na elektrodzie w dziale DIY :D
    pozdrawiam....
  • Poziom 10  
    hacker czy mozesz mi podac link do stronki z twoja konstrukcją.
    Nie moge ich znalesc.
  • Poziom 12  
    wiatm
    Kubos i na co śie zdecydowałeś?
    bo je jeszcze niewiem i kolumny kończyć będe bopiero po maturach
    a co do tego XW-165-1398 kupiłem go kumplowi jak zamawiałem i musze ci powiedzieć że fajny ale na średniaka raczej nie bardzo

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    hacker...
    Dzięki za link. Tak samo będą wyglądac moje kolumny. Wygląd twojej konstrukcji jak dla mnie idealny, z tym że ja usadowie głośniki bliżej siebie i obudowa bedzie zamknieta. Fornir wyszedł cudo, ja dam fornir dębowy jasny albo czarny. Wymiary bedą 120x27x35 (wys/szer/gł) całośc pod kontrolą wzmacniacza 2x140w (firmy FISHER)
    teraz mam pod niego podłączone 2 kolumny (raczej subwofery) z arn 200-05(closed), i dodatkowo przy
    komputerze mam 2 małe satelitki(bubel) dla przeciwwagi żeby samego basu nie było szłychac. bas w ARN jest
    dobry ale całości brakuje sredniego tonu po to te kolumny. zmiana bedzie odczuwalna
    (napewno!)

miniofisio...
    zdecyduje się na ARP 150 i zwrotnice JANBO J-3A
    na razie nie bardzo mam czasu bo mam mature(z czego ty zdajesz?), ale na wakacjach je zrobie i napewno będą w dziale DIY

pozdrawiam...
  • Poziom 12  
    witam
    ja sie zdecyduje na arx

Kubos ja matme i fizyke, 17 kończe i biore sie do składania

pozdrawiam
  • Poziom 26  
    No ciesze sie, że w końcu sie zdecydowałeś jezeli chodzi o arp i zwrotke :D
    Jezeli chodzi o obudowe to radzilbym Ci zrobic z wiórówki minimum 22mm lub mdf 20mm bo plyta 18 jest trochu za cienka. Można tez zrobic frezy pod głośniki :D
    Pozdrawaim....
  • Poziom 10  
    witam
    frezy oczywiscie bendą bo fajnie to wygląda.

pozdrowienia dla forumowiczow.:!::!::!: