Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Model: 753s, Chassis: AQ17LS

04 Maj 2006 12:45 1214 3
  • Poziom 18  
    Witam

Monitor jak w temacie ma totalnie zjarany rezystor przy tym małym trafku (T502) które to jest w pobliżu tranzystora linii. Ten przypuszczalnie 0,5 watowy rezystor (albo raczej to co z niego zostało :) sąsiaduje z diodą D419.
    Płyta pod tym rezystorem też jest lekko "przygrillowana :)
    nie wiem czy się opłaca z tym bawić. Przecież w końcu samo od siebie się nie "zjarało" - pewnie trafao WN ma zgrzane kilka zwojów uzwojenia pierwotnego i daltego tak sie to skończyło. Objawy były standardowe:
    Na początku przetwornica próbkowałą (było słychać "cykanie")
    A teraz słuchać tylko jak przekaźnik się na początku włacza i potem wyłacza i monitor z wiadomych przyczyn nie staruje.
    Co śądzicie na ten temat. Mieliście już taki Przypadek?
    Na elektrodzie jest tylko schemat modelu 753df.
    Nie wiem czy to będzie to samo.

Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    No to jest ten Aquila - czyli AQ17LSU/EDC
    Czy nie wiecie dlaczego tak grzeje tym rezystorem?
    To trafko z ktorym ten rezystor jest połączony jest chyba ok ponieważ rezystancja uzwojenia ma około 6 om.
    Chyba, że tak się grzeje (co niedawno zauważyłem) przez przepalony przypuszczalnie 2-watowy rezystor R463. Ale jest tak wygrzany, że nie mogę sprawdzić rezystancji.
    Podsumowanie:
    Potrzebuję parametry rezystorów:
    R446 - przypuszczalnie 0,25 W - po zmierzeniu mam 33Kom ale jest jak już wspomniałem ostro "przygrillowany" :)
    oraz wspomniany R463.
    Proszę o pomoc (sprawdzenie parametrów lub ewentualnie schemat.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Sprawa wygląda tak:
    Wymieniłem rezystory:
    R446 - ten który gotował - 68om/0,5W
    R463 ten który się wygrzał i stracił rezystancję - 680om/3W
    Tranzysor:
    Q409FQP630 oraz przepalony kondensator C425 - 120nF/250V
    Trafo dalej "trzeszczało" i rezystor R446 dalej gotował - monitor nie startował
    Odpiąłem cewki odchylające i trafo przstało "trzeszczeć". Czynność tą powtórzyłem kilka razy i coś jakby lekko strzeliło. Podpiąłem dewki odchylające i monitor si właczył. Wymieniłem tranzystor Q411 - FQP630 - który to wtedy "padł" teraz monitor pracuje i nawet napiecie na kolektorze jerst poprawne - 150V zamiast 90V jak to było wcześniej. Inne napięcia też są w porządku. Ale Tranzystory Q409 i Q410 gotują.
    Czy ktoś z Was jest w stanie powiedzieć co to może być?

No i jeszcze jedno: Czy to Chassis ma języki chińskie i inne tego typu, ponieważ w menu pomiędzy językami europejskimi są także jakieś "krzaczki". Chyba że procesor jest uwalony. Trafa WN też nie jestem pewien tzn czy uzwojenie pierwotne nie jest trochę zgrzane.

Pozdrawiam