Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pierwszy "normalniejszy" sub muszki

dolphin123 04 Maj 2006 14:09 6997 20
  • Witam. Moim założeniem było nagłośnić pokój 12m2 aby dobrze oddawał niskie tony.. MISIE PODOBA:)

PRZETWORNIK
    był to mój pierwszy większy sub,stąd Extreme RX-102 25cm,który wydawał mi się,że zaspokoi moje potrzeby...

OBUDOWA
    Obudowa bass-reflex 25L. Płyta 18mm,całość skręcona i uszczelniona wikolem. Po szlifowaniu położony naturalny fornir 0,8mm i na to 4warstwy lakieru Domalux,półmat. jedyne co mi nie wyszło to br o średnicy 9cm do którego teraz nie mogę dostać przedłużki...

NAPĘD
    Też konstrukcja DIY.. narazie zasilana TDA7294 ze wzgledu na zbyt wysokie napięcie dla mostka...

WRAŻENIA
    Sub w moim 12m2 pokoju robi masakre. Na mój pokój i tak robi trochę za duże ciśnienie. Reszty nie muszę pisać ze względu na rx-102;)

Całość kosztowała mnie ok 150zł i wydaję mi się że się opłacało ze względu na naturalny fornir.
    Czy do tej obudowy można zaaplikować inny głośnik?Proszę o porady.

Dalsze plany
    już niedługo zacznę robić podłogówki na SPH-176 + dobra kopułka;)

Subwoofer ten jest na sprzedaż;)
    ponizej zdjęcia:

Fajne!
  • #2 04 Maj 2006 15:12
    206105
    Usunięty  
  • #3 04 Maj 2006 15:39
    dolphin123
    Poziom 21  

nie ja wstawiałem to logo...misie tez nie podoba tylko to logo;)

• #4 04 Maj 2006 16:39
    _eddie_
    Poziom 32  

Takie profesionalne wykonanie i taki nieprofesionalny glosnik...

Te glosniki graja wrecz tragicznie.Gdyby tam byl choc stx...

• #5 04 Maj 2006 16:44
    Armosus
    Poziom 26  

No naprawde ladnie, nie ma do czego sie przyczepic, bardzo udana konstrukcja. Osobiscie wole bardziej masywne suby a nie podluzne, ale co kto woli to ma. Jesli glosnik nie jest piekny to skombinuj na niego taka maskownice okragla, najlepiej z siatka.

• #6 04 Maj 2006 17:21
    blantozaur
    Poziom 24  

jak dla mnie to obudowa ladna , nawet bardzo ale .....

glosnik totalna tandeta .. obudowa robiotna na oko - ten glosnik nie posiada wiarygodnych parametrow - jak Ci sie zdaje , ze to fajnie gra to naprawde Ci sie zdajke ;)

sprzedj ten glosnik i kup chocby stx , przelicz obudowe i dopasuj odpowiedni glosnik.

• #7 04 Maj 2006 18:06
    coby19
    Poziom 17  

Kolego no subik całkiem całkiem, ale ten głośnik ... to nieuwierze Ci że spoko gra, bo swego czasu miałem takie głośniczki śr.25cm i wkręciłem w suba na 2 głośniki, i beznadzieja. Kolego natwoim miejscu to wymienił bym głośniczek na inny.

• #8 04 Maj 2006 18:15
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

Obudowa naprawde porządna. Pozbieraj troche kasy i włóż tam coś porządnego, póki co grać może taki jaki jest, a Ty mozesz mieć i bas (no... jakiśtam bas z tego jest) i później jak zbierzesz kase wstawić tam coś porządnego - może jakis Visaton?

• #9 04 Maj 2006 19:28
    artczi
    Poziom 10  

Logo na membranie można zawsze zamalować, ale to nadal bedzie extreme. Osobiście nie wybrałbym tego głośnika do suba gdyż w tej samej cenie można mieć coś grającego lepiej. Ale znam firmę extreme osobiście bo dwa przetworniki o śr.20cm mam zaaplikowane w półce w malaczu i gra to całkiem przyjemnie. Twoja konstrukcja podoba mi sie pod względem wykończenia. Powodzenia przy następnych konstrukcjach.Pozdrawiam

• #10 05 Maj 2006 10:09
    dolphin123
    Poziom 21  

chce sprzedac calosc lub tylko glosnik. jezeli sprzedam glosnik to jaki moge tam wstawic?

• #12 05 Maj 2006 16:29
    Armosus
    Poziom 26  

Napewno jakis 25cm :) Ravemaster? Do 25L ? Nie widze tego...

• #13 05 Maj 2006 20:54
    Mietki
    Poziom 15  

CO racja to racja głosnik kichowy jednakże powinien cieszyc :) naprawde estetyka 1 klasa bardzo mnie sie podoba :) moze jakas zasłonka zeby zasłonic tego diabełka ;)

• #14 06 Maj 2006 00:22
    adamlen1
    Poziom 15  

Wizualnie łądnie wygląda, no tylko ten głośnik to faktycznie nie budzi zaufania. Grunt, że coś tam gra. Plus za dobre chęci, od czegoś trzeba zacząć. pozdro

• #15 06 Maj 2006 14:54
    inkognito09
    Poziom 29  

Co do kiepskiego grania:
    Obawiam się, że to dla profesjonalistów źle gra. Pierwszy lepszy zjadacz chleba stwierdzi, że gra normalnie. Powód? Naprawdę niewiele ludzi ma na tyle czuły słuch, aby wyczuć jakąś różnice (no chyba że totalne buczenie i charczenie...). Tak samo jest ze wzmacniaczami. Mam kolegę, który usilnie mi wmawia, że jego wzmacniacz gra lepiej od mojego, dlaczego? Bo jego jest na STK a mój na zwykłych (nie bezszumowych) tranzystorach. Ale co z tego? Na 5 osób, 2 twierdziły że słyszą różnice. Ja należę do tych pozostałych 3/5 dla których oba wzmacniacze grają po prostu tak samo. Nie ukrywam, że mam troszkę tępy słuch, ale to ni zmienia faktu, ż tylko część ludzi zdoła wychwycić różnice w wzmacniaczu, czy kolumnie.

A skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać???

• #16 06 Maj 2006 19:05
    Mietki
    Poziom 15  

zdarzam sie absoltunie z wypowiedzia inkognito09 , ... najwazniejsze w tym wszystkim jest to aby kontrukcja DIY Cieszyła tego co to zrobił !!
    Nie warto przepłacac dlatego sam preferuje w firmie STX i Tesla :D

• #17 06 Maj 2006 23:05
    dolphin123
    Poziom 21  

Panowie... :) nie no prawie mi sie nie podoba dzwiek... ale kolegom ktorzy przyszli to sie podobal... dla mnie to on ma duze braki naprawde. z samej konstrukcji jestem zadowolony ale z glosnika wcale nie jestem. a tym bardziej ze juz nie dlugo beda jeszcze nowe Monacor SPH-176 + Visaton G20SC.... wiec tym bardziej za cienki jest i ma duze braki ten subek... ;)

• #18 07 Maj 2006 10:38
    Mietki
    Poziom 15  

Wiesz co ja proponuje stare, znane, STX

• #19 12 Paź 2008 10:53
    nemo666
    Poziom 21  

szkoda że do takiej fajnej paczki 'wepchałeś' taki kitowy glosnik , już lepiej byś dał STX 32-450-4

• #20 12 Paź 2008 21:02
    flashrider1989
    Poziom 17  

nemo666 > jesteś archeologiem? Temat został założony ponad dwa lata temu, za ten czas człowiek się zdąży dużo nauczyć i jego konstrukcje na dzień dzisiejszy nawet nie przypominają "tych starych" więc dawanie takich rad jest co najmniej bezsensowne.

• #21 14 Paź 2008 12:35
    dolphin123
    Poziom 21  

flashrider1989 napisał:
    nemo666 > jesteś archeologiem? Temat został założony ponad dwa lata temu, za ten czas człowiek się zdąży dużo nauczyć i jego konstrukcje na dzień dzisiejszy nawet nie przypominają "tych starych" więc dawanie takich rad jest co najmniej bezsensowne.

hehe dokladnie:) to byla moja w sumie pierwsza konstrukcja a teraz na fotosiku dolphin123 zobaczyc mozna i ocenic;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME