Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka MIńsk 16A - wywala bezpiecznik

04 Maj 2006 14:38 2742 7
  • Poziom 10  
    problem jak wyzej.
    Otóż, lodowka chodzila extra, podczas nieobecnosci w akademiku okazalo sie ze wywalila bezpiecznik, wylaczyla prad w obydwu pokojach.
    Bezpiecznik przepalaa sie natychmiast po wlaczeniu zasilania.
    NIe mam zadnego pojecia o elektryce, ale poczytalem troche na tym forum, wiec rozebralem gniazdo przy sprezarce, sa tam trzy kabelki( od lewej: rózowy, czarny, niebieski). sprawdzajac zarówka i bateria okazalo sie ze laczac rozowy i czarny jest zwarcie, podobnie laczac ktorys z nich z obudowa sprezarki- tez zwarcie. rozumiem ze tak nie powinno byc? to znaczy ze lodówka juz na smieci?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 20  
    1- uszkodzona na 100% sprezarka
    2-sprawdz zarowke[wykrec ] i wlacz lodowke
    3- sprawdz instalacje elektryczna z tylu lodowki -rozlacz kostke do silnika jak nie bedzie bum to sprezarka::idea:
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 10  
    yyyy.. jak juz mowilem jestem laikiem i jak slysze zarówka to mysle o takiej dajacej swiatlo, tej w srodku, ale on a jest juz bardzo dawno temu spalona. tak czy inaczej przyjmuje do wiadomosci ze sprezarka. czyli sprzet na smieci ;/ trudno.
  • Poziom 20  
    Spalona moze miec zwarcie czyzby lenistwo wykrecic zarowke ?problem:idea::arrow::D:D
  • Poziom 10  
    zarowka jest juz wykrecona. ale czy fakt ze z dwoch styków na sprezarce jest polaczenie na obudowe juz nie stwierdza jej awarii? pisalem juz wczesniej ktore. jesli odlacze sprezarke, to na przewodzie zasilajacym nie ma zwarcia, wiec chyba tak wszystko oki z reszta?
  • Specjalista AGD
    Z twojego "opisu" :D:D:Dwynika zwarcie na masę>>szukajcie nowej:cry::cry::cry:
  • Specjalista AGD
    Posłuchaj kolegow jak wyżej.:cry:
  • Admin grupy AGD
    Przeniosłem z "AGD i Systemy Grzewcze".