Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomocy(!!) Unitra Fonica PW9013 !(!!!!)

04 Maj 2006 16:08 1359 18
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich forumowiczów :D

Potrzebuję waszej pomocy, ponieważ mam wzmacniacz Unitra Fonica PW9013 a niedziałają 2 lewe wyjścia głośnikowe. Bezpieczniki są nowe dziś kupione :D :!: No i niewiem co w tym jest nie tak :!: :?: Dziękuje za każda odpowiedz na ten temat :D

(!!)(!!!!) – ozdobniki ?

Rady:
    - dbaj o styl swojej wypowiedzi
    - nie popełniaj błędów
    - nie zaniżaj poziomu elektroda.pl
    Dziękujemy! [h]
  • Spec od sprzętu Unitra
    Na pewno masz dobre bezpieczniki?Sprawdz czy masz zasilanie na prawej koncowce!
  • Poziom 10  
    tak mam dzis specjalnie kupiłem :!: zasilanie jest wszędzie( sprawdzałem probówką :D )
  • Poziom 36  
    Probówką? To podaj wartość napięć zasilających z dokładnością chociaż do 1V :D. I więcej szczegółów, kupiłeś już taki czy dymiło się. Czy grzeje sie radiator? Czy na wyjściu magnetofonowym słychać obydwa kanały? Na słuchawkowym?
  • Poziom 10  
    co?? kupiłem go z 4 m-ce temu i chodzilo wszystko normalnie. Tyko od wczoraj niechodzi juz :| No jak wzmachol pochodzi z 2-3 h to jest cieplutki- normalka :!: mam go podlłączone pod PC i niemam mozliwosci sprawdzenia pod wejsciem magnetofonowym, niemam przejsciówki do słuchawek by sprawdzic :|
  • Poziom 15  
    Skoro Kolega wymienił bezpieczniki, to może zdradziłby, dlaczego? Czy poprzednie uległy przepaleniu ;)?
    To może być klucz do odpowiedzi na pytanie, co się stało. Nie wykluczone, że uszkodzeniu uległa końcówka mocy i spaliły się bezpieczniki. Sama wymiana bezpieczników to za mało ...

No więc co się stało ?
  • Poziom 10  
    nie niespaliły sie :D wymieniłem bo myslalem ze to jest przyczyna a tu ... nic z tego. a te 2 wyjścia sa mi teraz bardzo potrzebne :!: bo niebede przeciez mostkował 4 kolumn na 2 wyjścia :D
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Początkujący, Laborki, Teoria, Referaty
  • Warunkowo odblokowany
    czy jak zamienisz kanaly na wejsciu nadal to samo?czy sprawne sa wyjscia z PC?
  • Poziom 10  
    tak ciągle jest to samo :| w PC jest wszystko OK. Kiedyś wszsytko normalnie chodziło :D aż do momentu, wtedy już 2 wyjścia niedziałaja. :cry:
  • Warunkowo odblokowany
    na jakim wejsciu pracujesz,sprawdz inne wejscie
  • Poziom 10  
    na 2 prawych :D bo 2 lewe niedziałaja :cry:
  • Spec od sprzętu Unitra
    Kolega mial na mysli "WEJSCIA" czyli tam gdzie podlaczamy sygnal a nie "WYJSCIA" gosnikowe!
  • Poziom 10  
    no tam gdzie się podłącza głosniki :D a czy to są wejścia czy wyjścia to niewiem :D
  • Spec od sprzętu Unitra
    Wyjscie-To jak sama nazwa wskazuje jest to wyjscie sygnalu czyli sygnal wychodzi np.na glosniki.A wejscia- jak nazwa wskazuje sygnal wchodzi do wzmacniacza np.z karty dzwiekowej komputera.Kolega mariusz s. napisal" na jakim wejsciu pracujesz" chodzilo mu o to gdzie w wzmacniaczu podpinasz sygnal czy na wejscie MAGNETOFON,TUNER,AUX itp.A ty mu napisales o wyjsciach!!!!Rozumiesz teraz?
  • Poziom 10  
    no rozumie :D na AUX jest podłączone, bo na innych wejściach niegra :!: :!: :D a co to ma do rzeczy :?: ja potrzebuje informacji jak to naprawić :!: :D
  • Pomocny post
    Spec od sprzętu Unitra
    No wlasnie ma duzo do rzeczy.Dlaczego Ci inne wejscia nie dzialaja?Podlaczales inne zrodlo dzwieku?Kabel masz dobry?W tym nie dzialajacym kanale masz jakis szum albo cos daj wiecej info.Bo samo nie dziala mi nic nie pomorze!!!!
  • Poziom 38  
    Witam
    Ja proponuje żebyś oddał sprzęt do serwisu bo z tego wynika ze raczej nie jest uszkodzona końcówka tylko poprostu sygnał nie przechodzi przez wzmacniacz napięciowy iregulator barwy dźwięku
    Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

moze być to spowodowane wysuszeniem kondensatora sprzęgającego w przedwzmacniaczu (korektorze )
  • Poziom 10  
    ok dzieki za wszsytko, ale wujek elektryk mi to zrobił jakoś :D