Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

modulator z magnetowidu jak mini nadajnik?

ogi18 04 May 2006 18:18 5081 8
    ogi18
    Level 13  
    Witam mam takie pytanko mam mini kamerke czarnobiala o wymiarach 2cmx2x2 i chcialbym zrobic ja bezprzewodowa tzn tak aby zasieg byl z jakies 10m i zebym na telewizorze mogl sobie ogladac obraz z tej kamerki! jest na elektoredzie wiele schematow nadajnikow ale wyczytalem gdzies ze ponos mozna zrobic cos takiego z modulatora ze starego magnetopwidu lub odbiornika sat tylko takie glupie pytanko co to ten modulator jak wyglada bo sie nieorjetuje w tym i jak pod niego podlaczyc zasilanie i sygnal z kamerki?? wiem ze pytanie troszke glupie ale jest mi to bardzo potzrebne wiec prosze zeby niezamknieto mojego tematu i prosze o wytlumaczenie dokladnie o co to chodzi bo szukalem na forum ale nigdzie nic na ten temat nieznalazlem oprocz tego ze da sie cos takiego zrobic! pozdrawiam i dzieki za pomoc!!
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    oram
    Level 12  
    Z dokładnym wytłumaczeniem to będzie problem, ale w punktach.
    1 Weź magnetowid i zobacz gdzie podłącza się telewizor do niego za pomocą kabla antenowego. Obok tego dniazda będzie otwór opisany jako 30-40 lub coś podobnego służący do ustawiania kanału na którym wideo ma nadawać do telewizora.
    2 Rozkręć to wideo i zobacz jak on wygląda w środku. Prawdopodobnie będzie wlutowany w płytkę. Zobacz jego symbol.
    3 Poszukaj w necie rozpisek do końcówek, tzn zasilanie i wejście sygnału. W bardzo starych modelach wejście wizji było na gnieździe podobnym do czincza.
    4 to tyle w dużym skrócie szeżej to można napisać i magisterkę. Pamiętaj tylko, że taki nadajnik zajmuje szerokość dwóch kanałów telewizyjnych (modulacja dwuwstęgowa bez wytłumienia jednej z nich).
    ogi18
    Level 13  
    A mam teraz pytanko bo znalazlem to juz wiem co to jest ten modulator tylko ze ciezko bylo go wydostac z magnetwowidu ale mam stara satke i tez jest malutki ma wejscie i wyscie do telewizora i to pokretelko do regulacji kanalu oraz z niego wychodzi 5 nozek tylko ze ma dziwne oznaczenie nie moge nic znalesc na jego temat oznaczenia to ue370e2440 a pod spodem jest 4l09uk jak wpisalem w gogle to wyswietlilo mi sie ze nic nie znaleziono pomozcie prosze!!
    oram
    Level 12  
    Jeżeli masz miernik to wystarczy jak sprawdzisz w magnetowidzie gdzie jest masa (na 99%) będzie na obudowie, + zasilania i ile to jest volt, będzie to na podlączeniu do magnetowidu. Magnetowid wystawia jeszcze jedno napięcie kiedy występuje odtwarzanie. Wtedy na wyjściu do telewizora pojawia się sygnał z magnetowidu a ten idący z anteny do telewizora jest odłączany. Generalnie te tyrzy napięcia powinny Ci wystarczyć do uruchomienia układu. W modulatorze jest przełącznik test. Jeżeli go włączysz to powinieneś uzyskć pasy do dostrojenia telewizora do kanału (mam nadzieję, że wiesz o czym piszę). Ta opcja powinna pojawić się już po podłączenoiu zasilania do modulatora i ustawieniu przełącznika na test. Na jednej z nóżek modulatora jest też fonia. Czułość przeważnie 0,5V. Możesz z kamery podać dźwięk jeżeli dołożysz mikrofon.
    ogi18
    Level 13  
    no wiec juz wiem ten modulator jest firmy mitsumi nozki sa oznaczone obdowa masa potem jest v,a,mb,nc,bb! z tego co wyczytalem to zasilanie jest masa na obudowie a plus podlaczony do mb i bb ponoc ze tez ma byc podlaczone do mb zasilanie to 5 voltow ! nozki a i v do dzwiek i obraz ale to nic podlaczylem zasilanie i postawilem kolo telewizora przesukalem wszystkie kanaly i nic kompletnie sie nie dzieje nie mam wogole zadnej opcji typu test nigdzie nic nie pisze na tym modulatorze!! pomozcie bo juz niewiem co z tym jest!! ale chociaz zavczynam jazyc na czym to polega:)
    Kryptoman
    Level 20  
    Jak już jarzysz to połowa sukcesu - teraz potrzebny tylko zapłon ;)
    Najpierw podłącz ten modulatorek do kamerki, zasilania oraz do TV kablem antenowym i wyszukaj na TV kanał na którym on nadaje.
    Potem odłącz kabel antenowy i zamiast niego włóż do gniazda wyjściowego modulatora 15 cm przewodu.
    Powinieneś nadal mieć na TV sygnał z tego modulatora tylko zapewne nieco śnieżący.
    oram
    Level 12  
    Po cholerkę antenka i kabel. Połącz normalnie modulator kablem antenowym (kawałek koncentryka gniazdo wtyk) przełącz na test o ile tam jest taki przełącznik. Szukaj w kanałach od 30 do 40 lub innych jet to też napisane na MODULATORZE. Bardzo stare modele pracowały w kanałach 1-12. Generalnie to przeczytaj instrukcję podłączenia jakiegoś widelca do telewizora, a połowa Twoich problemów zniknie. Jeżeli masz instrukcję obsługi od tego widelca to ją przeczytaj!!!!, Jak nie to przeczytaj od innego rozdział połaczenie wideo z TV. Do roboty!
    ogi18
    Level 13  
    Dzieki Chlopaki za pomoc juz wszystko jest ok znalazlem kanal podlaczylem kamerke i chula sobie bez problemu tylko jeszcze jakas santenke by mi pasowalo zrobic zeby troszke lepiej nadawalo a moje pytanko jest ile da rade wyciagnac metrow na takim patencie bo slyszalem ze do 15m spokojnie moze nadawac a i jeszcze jedno a jakbym sobie wzmacniacz do tego chcial dorobic taki do 100m max to moze zaproponujscie jakis banalnie prosty schemat i w miare tanie czesci zeby byly!! z gory dzieki pozdrawiam!!
  • Helpful post
    oram
    Level 12  
    Prosty nadajnik w tv to nie jest. Jedyne co możesz zrobić to dobudować wzmacniacz, ale musisz znać częstotliwość pracy modulatora. To już trochę większa filozofia, a po Twoich pytaniach sądzę, że jeszcze trochę posiadasz za mało wiedzy. Proponuję Ci jakowąś antenkę, ale poszukaj tego na forum. To co chciałbyś zrobić nadajnik zasięg etc. to już nie tylko magisterka, a nawet habilitacja. Pozdrawiam i cieszę się z Twojego sukcesu.