Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 626 2.0 16v 1992 automat

04 Maj 2006 19:06 1695 3
  • Poziom 10  
    Mam Mazdę 626 2.0 16v automata, oczywiście zaczęły się problemy ze skrzynią i postanowiłem wymienić skrzynię na manuala. Ponieważ w automacie rozrusznik kręci tylko w pozycji P, po wymianie nie działa wcale. Wiem że trzeba coś zrobić z instalacją, coś gdzieś zmostkować ale nie wiem co. Może ktoś mi pomoże?
    Dziękuję i pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator Samochody
    Trzeba zmostkować styk, który znajduje się w mechaniźmie lewarka biegów.
    Pozdr.
  • Poziom 26  
    zapewne (jak w innych autach) styk przy selektorze /albo multiswitch/ steeruje przekaznikiem ktory odcina polaczenie stacyjka -> rozrusznik. namierz odpowiedni przekaznik,wstaw zworke i po bolu :)
  • Spec Automatyczne skrzynie biegów
    W automacie silnik można uruchomić w pozycji P oraz N. Odpowiedzialny za to jest selekcjoner umieszczony na górnej części skrzyni tuż przy blaszanej pokrywie sterownika. Do selekcjonera dochodzi wtyczka, w której to znajdzie Pan przewody umożliwiające rozruch silnika /będą najgrubsze, proszę dla pewności użyć żarówki z przewodem/. We wspomnianej wtyczce do selekcjonera znajdują się też dwa przewody, które powinien Pan podłączyć do włącznika świateł cofania przy skrzyni manualnej /proszę też pomóc sobie wspomnianą żarówką z przewodem. Powodzenia.

Dodano po 2 [minuty]:

P.S
    wspomniane dwa przewody umożliwiające rozruch silnika proszę razem połączyć i zaizolować.