Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston Microgenus 23MI - ciepła, zimna woda

jacoskwara 04 Maj 2006 20:36 4053 4
  • #1 04 Maj 2006 20:36
    jacoskwara
    Poziom 11  

witam wszystkich
    Problem polega na tym iż po odkręceniu ciepłej wody (prysznic) chwile leci ciepła nastepnie zimna i ponownie ciepła itd, woda w wymienniku dośc szybko łapie wysoka temp.(zaczyna sie gotować) palnik automatycznie zostaje wyłączony co za tym idzie leci zimna woda po chwili ponownie sie odpala woda zaczyna sie gotować itd wyczytałem że może być zakamieniony wymiennik ( piec ma 3lata) lub jakiś zawór zle dziala, może ktos mial podobny przypadek i cos podpowie w tej sprawie Czekam na podpowiedz ( :Dhyh to dobre jest bo malo wody na prysznic idzie hyhy ) POZDRAWIAM:D
    PS szukałem na innych postach i nic

• #2 05 Maj 2006 09:10
    Zuchan
    Poziom 15  

Zacznij od sprawdzenia stanu filtrów wody na zasilaniu pieca. Jeśli są zapchane to za mało wody będzie docierać do wymiennika i będzie się gotować. Jeśli wodę masz z dużą zawrtościa kamienia to najwyższy czas przeczyścić cały piecyk.

• #3 07 Maj 2006 21:58
    usterkaTVN
    Poziom 12  

Spuść wodę z pieca po stronie c.o. Zakręć dopływ wody użytkowej do pieca.Odkręć wymiennik wtórny Alfa Laval (stalowe błyszczące pudełko u dołu pieca przykręcone dwoma śrubami-imbus- do dwóch mosiężnych modułów).Zalej wymiennik gorącym roztworem kwasku cytrynowego.Gdy już będzie błyszczał wewnątrz, wypłukaj wodą i zamontuj na powrót w piecu. Trzymam kciuki!

• #4 10 Maj 2006 08:59
    jacoskwara
    Poziom 11  

filtry są czeste jeszcze nie odkamieniałem mam nadzieje że bedzie dobrze po tym zabiegu

• #5 16 Maj 2006 21:57
    jacoskwara
    Poziom 11  

operacja sie udała, faktycznie bylo zakamienione teraz działa jak nowy dzieki za porade

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME