Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 88r. Kiedy powinien włączyć się elektrozawór?

elektron6 04 Maj 2006 20:47 981 3
  • #1 04 Maj 2006 20:47
    elektron6
    Poziom 16  

Mam pytanie ; przy jakim położeniu wskazówki wskażnika temperatury powinien właczyć sie elektrowentylator? Mam wrażenie iz autko przegrzewa mi się a załączenie wentylatora następuje przy 3/4 zakresu miernika.

0 3
  • #2 04 Maj 2006 21:26
    Sławek62
    Poziom 17  

Temperaturę włączania wentylatora najlepiej sprawdzić termometrem.To co pokazuje wskaźnik jest wskazaniem orientacyjnym. W większości samochodach załącza się wentylator przy wskazaniu 3/4.

0
  • #3 04 Maj 2006 21:30
    maczek271
    Poziom 12  

Położenie wskazówki ciężko ocenić.U mnie jest to raz w połowie a innym razem tak jak u Ciebie 3/4 skali.Wentylator sterowany jest "termoelementem" zainstalowanym w chłodnicy więc jeżeli masz uszkodzony termostat (otwiera się częściowo) to może tak się robić.Po rozgrzaniu (kilkanaście kilometrów) silnika sprawdź ręką czy chłodnica jest nagrzana na całej powierzchni.Jeżeli tak i wskazówka temperatury jest w połowie to sprawdź ten "termoelement",jeżeli nie to wymień termostat.W moim golfie zauważyłem dziwną zależność temperatury silnika od ilości płynu w zbiorniku wyrównawczym i stopnia dokręcenia korka w tymże zbiorniku:za mało płynu-silnik się grzeje,za dużo płynu-też się grzeje;korek luźny-też się grzeje.Jest to trochę dziwne bo to są małe ilości płynu (szklaneczka lub dwie) ale widocznie ten typ tak ma.

1
  • #4 04 Maj 2006 21:35
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto