Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stacja Lutownicza jaka i gdzie oraz za ile ?

andri1 04 May 2006 21:50 2813 16
    andri1
    Level 15  
    Witam uporałem się już z kupnem boxu ale... Potrzebuje teraz stację lutowniczą na gorące powietrze.
    Czekam na wasze sugestie propozycje oraz modele no i miejsca gdzie najlepiej to kupić .

Pozdrawiam.
    bbxb
    Level 31  
    Aoyue 968. Ja kupowałem na Allegro ale od pewnego sprzwedawcy.
    Narazie [odpukać] stacja sprawuje się rewelacyjnie.

Takich tematów ,,jaką stację wybrać" były setki - poszukaj.

POZDRAWIAM.
    64920@wp.pl
    Level 16  
    Popieram przedmówcę jaśli niemasz minimum 2000 zł to aoyue będzie wsam raz :)
    Rob
    Level 18  
    Cena bardzo dobra. Ja kupowałem kiedyś tą stację za ponad 400 zł. Z działania jej także jestem zadowolony.
    andri1
    Level 15  
    Dziękuje Rob za twoją opinię poczekam do jutra co inni napiszą . Aha zdecyduje powiędzy tą co ja podałem albo tą co podal mi bbxb . Więc mówie którą bardziej polecacie . Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc.
    wasylwek
    VIP Meritorious for electroda.pl
    852...... mam 2 sztuki i nie narzekam na żadną z nich, a mozna wyrwac za niecałe 2 stówki.
    Wszystkie urządzenia all in one (mój dziadek mawiał jak cos służy do wszystkiego do jest do niczego) dlatego kupiłem 852 jako hot i osobne urzadzenie jako standardową lutówkę kolbową.
    P.S. zasilacz też mam osobny.
    libra
    Level 11  
    NET 853K
    mam ją od ok 2 lat - dziala idealnie i super
    nie ma takich bajerów jak Aoyue (kolorowe diody, wskaznik sily dmuchanego powietrza), ale uważam, że w swej prostocie jest genialna
    na allegro są po ok 250zł - dmuchawa + kolba
    charliecharlie
    Level 23  
    ayuoe jest cichsza niż 852, ale jak pisze Sylwek all in one
    ja wybrałbym na Twoim miejscu dwie osobno HA i kolba, ale to Ty płacisz

pozdro
    andri1
    Level 15  
    Czyli jak bo nie do końca kumam ??
    Mam kupić stacje i do tego inną lutownicę ?? O.O
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Dobrze kumasz, stację kup osobno i lutownicę osobno, razem się zmieścisz w 300zł.
    pozdr
    wasylwek
    Dokładnie tak. Stacja 852 ma wskaźnik temperatury ( który i tak trzeba dobrać metodą "Macajewa") nie kierując się "cyferblatem".Poza tym ma wskaźnik siły nadmuchu przy odrobinie fantazji (którą na pewno masz ) w tę rurke w której lata kulka mozna wstawić blue diode i robi sie prawie "oczojebna" 968 .(jak chcesz podeśle Ci fotkę normalnie "Hameryka:D).
    A drugie urządzenie to najzwyklejsza stacje lutownicza kolbowa za 100 są na alegro.
    Zyskujesz wiele miejsca bo stacja hot po lewicy a kolba po prawicy i nie majtaja Ci sie kable po stole.W ten sposób zyskujesz sporo na ergonomii stanowiska bo ja z zasady jak dmucham to trzymam hota w lewej a w prawej pincetka.A kolbe przeważnie w prawej , więc oba kable wychodzące z jednego "pudła" predzej się "skołtunią" a gdzie komp i boxy ?
    Ja bym wybrał taką opcję ale ...... i tak wybierzesz co Ci podejdzie.
    andri1
    Level 15  
    Ok ok miejwiecej kumam mozecie podać linki jakieś do tego co dokładnie mam kupić. Dokładnie kturą stację i którą lutownicę.
    Albo chociaż dokładne nazwy . Model itp.
    wasylwek
    hot air PT 852 bądź Aoyue 852 takie maja nazwy handlowe.
    kolba PT 936 a PT 937 ma nawet cyfrowy termometr.
    Zmiescisz sie w 300 razem z przesyłka i jeszcze Ci na dobrego browara zostanie.
    andri1
    Level 15  
    Sylwek podoba mi się twoja inicjatywa z browarem ;D ;D a zobacz jakbym nic nie kupił ile ich by było ;D

Jak myślicie to co podał tino będzie najlepsze??
    Maciekuc
    Level 10  
    Uzytkownik allegro mercader ma super ceny na stacje i nie tylko.
    Własńie kupowałem u niego pare żeczy i wszystko gi!!!
    Porządnie zapakowane.!!!!