Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Astra II 1.7 dti - obroty biegu ja這wego

emczyk 04 May 2006 21:58 6591 5
    emczyk
    Level 10  
    Witam ,jestem od niedawna posiadaczem Astry 1.7 dti ( isuzu) , nie wiem czy to normalne ale mam chyba zbyt wysokie obroty biegu ja這wego 1100/ min czy to normalne, czy moze ktos wie jak sie to reguluje i gdzie . Dzi瘯uje za odpowiedz.
    User removed account
    User removed account  
    hanse
    Level 12  
    pr璠kosc obrotowa biegu ja這wego w tym silniku wynosi od 825 do 875 obr.min. Obrotomierz bierze wskazania z alternatora. 1100 to troch za du穎

Predkosc obrot闚 biegu ja這wego jest zwiekszana TE na podstawie sygna堯w czujnika temperatury oleju od temp. ok 130 stopni aby zapewnic minimalne ci郾ienie oleju. U mnie to wystepuje ale nie az do takich obrot闚 jest to mniej niz 900 obr/min - po jezdzie np w lato albo w g鏎ach jak staniesz to na biegu ja這wym obrotomierz troche wiecej pokaze niz jak silnik jest zimny.
    User removed account
    User removed account  
    emczyk
    Level 10  
    Dziekuje za sugestie mam zamiar sprawdzi jak widzi komputer peda przyspieszenia oraz czujnik temperatury oleju i prac alternatora , zobaczymy co powie komputer .
    emczyk
    Level 10  
    Auto zosta這 podpiete pod komputer i okaza這 si ze nie ma zadnych b貫d闚 w komputerze. Zosta造 sprawdzone wolne obroty i tu wielkie zdziwienie wynosza one 850-875 obr/min. Win w tym wszystkim okaza si obrotomierz w liczniku kt鏎y zawiesza si w pewnej pozycji.( dzia豉 podczas pracy silnika od 1100 w zwyz ) a na postoju 0. Rozebranie licznika i poruszanie wskaz闚ka licznika w lewo i w prawo i wszystko dzia豉. Najlepsze w tym wszystkim jest to ze samo podpiecie to koszt 30 z .Jak kto chce namiar to podam ( warsztat w D、ROWIE G紑NICZEJ).