Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dzielenie Neostrady - 2 modemy

andrzej88 04 Maj 2006 22:59 1041 2
  • #1 04 Maj 2006 22:59
    andrzej88
    Poziom 10  

Witam! Wiem, że temat byl już poruszany wiele razy i pewnie staje się juz nudny, ale mam pytanie. Chce podzielić Neostrade na 2 kompy i zrobic to w miare tanio. Mój pomysł jest taki- chciałbym kupić jakiś tani modem ADSL (choćby nawet klasy tych standardowych Sagemów, które dają z Neostradą), podłączyć ten modem do drugiego komputera i łączyć się z niego z Internetem. Cena takiego cuda to ok. 100zł na Allegro, więc nie tak źle. I tu moje pytanie- co o tym sądzicie? Zaznaczam zaraz, że chodzi mi tylko o to, by w tym samym czasie był włączony tylko jeden komputer, a drugi (jeśli już byłby włączony jednocześnie z pierwszym) to byłby podłączony przez karte sieciową. Czyli najprosciej mówiąc to, zeby te dwa kompy mogły chodzic i korzystać z Internetu calkowicie niezaleznie od siebie.
    Z góry dziękuje za odpowiedź!

0 2
  • #2 05 Maj 2006 00:24
    DooMinick
    Poziom 21  

Lepiej sprzedac ten modem, ktory masz na Allegro, dolozyc ta 100 i kupic modemorouter ze switchem wbudowanym chocby z aukcji http://allegro.pl/item101801382_modem_router_neostrada_switch_firewall_instr_pl.html lub podobny i polaczyc z nim oba kompy. Wtedy na kazdym masz neta niezaleznie od wszystkiego, nie musisz sie laczyc za kazdym razem ani widziec juz zadnej aplikacji dostepowej Tepsy, po prostu wlaczasz kompa i jest.

0
  • #3 05 Maj 2006 09:09
    andrzej88
    Poziom 10  

No faktycznie- świetny pomysł. Czyli nie ma co oszczędzać, lepiej dać więcej i mieć święty spokój.
    Wielkie dzięki!

0