Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Langeford 110 - pilot nadaje cały czas

wzagra 04 Maj 2006 23:17 1636 5
  • #1 04 Maj 2006 23:17
    wzagra
    Poziom 33  

Autoalarm Langeford 110, pilot taki jak tu.
    Może ktoś spotkał się z podobnym problemem:
    - W pewnym momencie zaczęła migać dioda na pilocie, zaczął się włączać i wyłączać alarm w samochodzie. Pomogło wyjęcie baterii z pilota - niestety po ponownym włożeniu baterii - ten sam efekt.
    Mikrowłączniki sprawne, nie widać żadnych zwarć, bateria w miarę nowa (3-4 miesiące).
    Niestety w drugim pilocie ten sam efekt wystąpił wcześniej.
    Przeszukałem całe forum, ale nie spotkałem podobnego problemu (może ślepy jestem :?: - ciąg 'langeford' występuje 96 razy ;) ).
    Proszę o pomoc bo żona nie ma jak jeździć pojazdem.

0 5
  • Pomocny post
    #2 04 Maj 2006 23:31
    emel2
    Poziom 17  

Witam
    Ja bym zrobil to w takiej kolejnosci:
    - przemyć płytke alkoholem (góre i dól plytki,po wyjeciu bateri)-moga byc jakies zwarcia,nawet niepelne moga np. wyzwalac scalaczek kodera.
    - wymienic switche
    - i na koniec gdy wciaz brak efektu wymiec system na nowy ;)
    Pzdr.
    Mariusz

0
  • Pomocny post
    #3 04 Maj 2006 23:41
    zepol
    Poziom 21  

W tych modelach często padały switch-e, wyjmij baterię, zmierz czy któryś nie jest zwarty i to rozjaśni trochę temat. Zreguły po jakimś czasie przyciski jakby zacierały się w obudowie, konieczne było czasem pomaganie aby przycisk "odbił" do góry i wtedy to switche lubiły odmówić posłuszeństwa. Weż omomierz w rękę i zaraz znajdziesz "winnego" :D
    Pozdrawiam

0
  • #4 05 Maj 2006 00:16
    wzagra
    Poziom 33  

obawiam się, że to nie switche (pierwsze co zrobiłem to sprawdzenie omomierzem)...
    czy możliwe jest uszkodzenie tego scalaka, który tam siedzi przy pomocy telefonu komórkowego? i to w taki sposób żeby mu się na wejściach tak porobiło jakby widział włączone switche?

0
  • #6 06 Maj 2006 05:32
    wzagra
    Poziom 33  

profilaktycznie wymienię obydwa - mam nadzieję, że pomoże...
    dziękuję za podpowiedzi :)

no i jak zwykle Szanowni Koledzy mieli rację - w jednym z pilotów wymieniłem obydwa mikrusy i zadziałał jak najbardziej prawidłowo! ciekawostką jest, że przy sprawdzaniu omomierz wskazywał rozwarcie... teraz mi się nasunęło, że trzebaby je sprawdzić na wyższym zakresie, bo może jakieś zapylenie i zamiast przerwy mógł mieć kilka... kilkanaście kiloomów - jeszcze to sprawdzę..
    drugi pilot po wymianie mikrusów nie działa - ale to było chyba wcześniej (nie sprawdziłem i nie pamiętam niestety) - sprawdzę tranzystor i sprawdzę co wychodzi z układu scalonego... o efektach doniosę... ;))

0
  Szukaj w 5mln produktów