Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie przewodowe na bezprzewodowe (Philips)

05 May 2006 18:23 1361 1
 • Car audio specialist
  Zapewnie każdy się spotkał z czymś takim, że w danym zestawie jeden element (wzmacniacz, amplituner) ma sensor pilota podczerwieni a pozostałe elementy łączone są tylko przewodami do zdalnego sterowania z tym elementem.
  Konkretnie teraz mam na myśli Philips/Marantz/Grundig, których pilot główny (systemowy) nadaje w kodzie RC5 a reszta zestawu już jest łączona cinchami między złączami Bus remote.
  Czy jeżeli do takiego wyjścia zostanie podłączony odbiornik podczerwieni z ewentualnym buforem to dany element da się sterować bezpośrednio z pilota podczerwieni? Bawił się ktoś w ten sposób? Zaciekawiła mnie ta tematyka i moim zdaniem nie jest to pozbawione logiki. A może ktoś już sprawdził i nic z tego - w takim razie i ja nie będę próbował. Czekam na opinie.

  Dodano po 5 [godziny] 2 [minuty]:

  Sprawdziłem i działa. Co prawda miałem akurat do testów Blaupunkta zrobionego na modelu bazowym Grundiga ale to też RC-5. Jeszcze muszę dla potwierdzenia zrobić eksperyment na Marantzu.
  Test na Technicsie (z pilotem Technicsa) jednak nie wyszedł ok - ale chyba już wiem co było nie tak.
 • Level 11  
  Nie mam wprawdzie odpowiedzi na Pana pytanie, ale w zamian za to chciałem prosić o radę w tymże temacie :)

  Mam wzmacniacz Marantz 6010OSE wyposażony właśnie w pilota systemowego oraz wy/we magistrali zdalnego sterowania. Z dosyć nowym odtwarzaczem CD działa to wzorcowo. Ostatnio jednak kupiłem sobie dosyć stary tuner Marantza ST-560, również wyposażony w magistrale sterowania (nawet dwie: pomarańczowy 'remote control' i zielony 'Easy bus'). No i z tym tunerm zero komunikacji.

  Czy to możliwe, że tuner przystosowany jest do innego formatu danych? Czy też po prostu kupiłem uszkodzony?

  Dodam jeszcze, że po połączeniu wszystkich 3 sprzętów po magistrali 'remote control', pilot przestaje w ogóle działać: nie reaguje na niego nawet wzmacniacz!