Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polsat Cyfrowy - który tuner?

piotrwrb 05 Maj 2006 16:01 9416 24
  • #1 05 Maj 2006 16:01
    piotrwrb
    Poziom 9  

Witam,

Zdecydowalem się zakupić Polsat Cyfrowy, proszę o poradę który dekoder wybrać:
    - ze starych (Sagem, Samsung, Thompson)
    - czy z nowych (Echostar)

Przede wszystkim cenię niezawodność.

Czy maja tam różne typy z danej marki do wyboru?

P.

0 24
  • #2 05 Maj 2006 16:04
    kriss51
    VIP Zasłużony dla elektroda

ja bym ci proponowal jakis model fergusona z kieszenia na karte.tuner bardzo edukacyjny i mozna wsadzic karte i z cyfry.pozdro

0
  • #3 05 Maj 2006 17:49
    gothye
    Poziom 33  

jak mam wybierac to bym wybrał echostara :D są najleprze z tych co podąłes ,stare mają to do siebie ze są wolne a echo jest oki . pozatym am rs ale jeszcze niema w sieci softu edukacyjnych do niego
    pozdrawiam

0
  • #4 05 Maj 2006 19:56
    markos555
    Poziom 14  

Ja bym doradzał najnowsze echostary,są całkiem niezłe.

Dodano po 1 [minuty]:

Echostar 616.

Dodano po 33 [sekundy]:

Ja bym doradzał najnowsze echostary,są całkiem niezłe.

0
  • Pomocny post
    #5 06 Maj 2006 03:02
    romus 1980
    Poziom 15  

A ja mam echostara i nie jestem zadowolony grzeje sie zacina ze z pradu trzeba wylaczac eeeeeeeeeee badziew:D radze thompsona

0
  • Pomocny post
    #6 06 Maj 2006 10:08
    konradzki
    Poziom 14  

aktualnie rownolegle z echostarami sa sprzedawane nowe samsungi model dsb s 305g
    polecam ten tuner jak na razie nikt na niego nie narzeka

0
  • Pomocny post
    #7 06 Maj 2006 10:23
    kriss51
    VIP Zasłużony dla elektroda

kolega tez ma echostara i strasznie sie zacina.czasem musi wyjmowac z sieci zeby go zresetowac,bo inaczej sie nie da na nim pracowac.

0
  • Pomocny post
    #8 06 Maj 2006 12:21
    gothye
    Poziom 33  

wracając do echostarów prosze sprawdzic wersje oprogramowania jesli jesy inna niz ( 112 ) nalezy go zostawic wyłoczonego na kanale 20 .w ciągu 2 min nastąpi aktualizacjia oprogramowania i nic niebedzie sie wieszac ;) wracając do tego ze sie grzeje to ten typ tak ma :D
    No tak polsatm ma w swojej ofercie samsungi nowe i one są porażające swoją szybkością .Polecam je
    pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #9 06 Maj 2006 19:29
    golem
    Poziom 10  

Wprawdzie nie wiem jak sie zachowują nowe samsungi ale echostarow nie polecam. mam model 616 i sporo problemow- pomijajac fakt ze po zaniku napiecia potrzebuje kilku minut aby znow mogl pracowac to ostatnio pojawila sie taka niedogodnosc ze co kilka godzin wylacza mi fonie na kilkadziesiat sekund poczym wraca glos. Nie wiem czy moj przypadek jest odosobniony niemniej sa problemy z tym tunerem...
    Pozdrawiam

0
  • #10 06 Maj 2006 21:15
    Bonifacy
    Poziom 23  

ja bym polecił troche inny kierunek rozwoju, tunery polsatu jednym słowem nie należa do wyższej półki.

Polecił bym zakup innego tunera do ogladania a od polsatu jakiegoś ze starych np thomsona z którego można wyciągnąć boxkey.

Jako tuner do oglądania polecił bym zakup dbox2 z multicamem mając opłaconą karte polsatu wyciągniety boxkey możemy do niego ją włozyć i ogladać na dość dobrym sprzecie.

0
  • #11 07 Maj 2006 22:31
    piotrwrb
    Poziom 9  

Witam,

Dziękuję wszystkim za rady, szukałem trochę w sieci o Samsungu DSB S305G (bo chyba o tego chodzi). Jest nowoczesny i funkcjonalny ale nie ma:
    - wejścia anteny TV
    - wyjścia modulatora UHF
    - wyjścia sygnału LNB (czy jakoś tak),
    - wyświetlacza numeru kanału

Czy te powyższe braki bardzo obniżają jego użyteczność, nie miałem nigdy tunera SAT.
    Czy są tu jacyś posiadacze tego tunera?

Pozdrawiam,

P.

0
  • #12 07 Maj 2006 22:44
    pajo21
    Poziom 35  

-modulator przydaje sie jak sie chce oglądać telewizje na drugim TV ,oczywiście ten sam kanał.
    -wyjście lnb w zasadzie jest nie przydatne
    -co do wyświetlacza to sam musisz zdecydować czy jest Ci niezbędny.

0
  • Pomocny post
    #13 07 Maj 2006 23:38
    gothye
    Poziom 33  

witaj
    samsunga testuje u siebie juz od dłuzszego czasu ( tak jak kazdy dekoder polsatu ) według mnie jest najłatwieszy w obsłudze ,jesli chodzi o wyszukiwanie kanałow to błyskawica w porównaniu do dawnych dekoderów ,to fakt nieposiada modulatora ale jesli masz jakis magnetowid to sprawa jest rozwiązana i mozesz sobie podłączyc 2 TV w domku ale pamietaj ze na obydwu bedziesz oglądał ten sam program. Wysmietlacz to według mnie zbyteczna rzecz (w echostarach co prawda był ale nawet w stb niepokazywał godzini) w koncu bedziemy patrzec na telewizor niz na dekoder :) duzym atrybutem jest pilot (bardzo szerokokątny ) tzn mozesz z dowolnego miejsca w pokoju nawet niemusisz celowac w dekoder a i tak bedzie przełączał ;). co prawda wyjscie LNB niebedzie ci potrzebne chyba ze masz jakis analogowy dekoder i chciałbys go wykorzystac ale niewiem czy to mam sens krążą pogłosy ze niedługo zniknie TVN w analogowym odbiorze z HoTBIRT
    pozdrawiam

0
  • #14 07 Maj 2006 23:51
    tenap
    Spec od TV

Witam!
    Samsung DSB S305G chyba jako jedyny z dekoderów Polsatu posiada cyfrowe wyjście audio (S/PDIF).

0
  • #15 07 Maj 2006 23:58
    gothye
    Poziom 33  

tenap napisał:
    Witam!
    Samsung DSB S305G chyba jako jedyny z dekoderów Polsatu posiada cyfrowe wyjście audio (S/PDIF).

a nie bo jeszcze echostar 606 posiada S/PDIF :D

pozdrawiam

0
  • #17 08 Maj 2006 10:43
    gothye
    Poziom 33  

disect jest to rodzaj pracy przełącznika automatycznego
    np. jesli chcesz odbierac astre i hotbirtd zakładasz przełacznik disect potem ustawiasz dekoder i przeszukujesz satelity .dalej dekoderk bedzie pamietał jaki kanał jest na jakim satelicie i automatycznie bedzie przełaczął przełacznik w celu jego odbioru
    po za tym discet to juz standard w dekoderach cyfrowych :)

0
  • #18 08 Maj 2006 12:03
    piotrwrb
    Poziom 9  

No to jak rozumieć informacje poważnych chyba firm, że Samsung DSB S305G tego nie posiada?

P.

0
  • #19 08 Maj 2006 12:51
    liteon93
    Poziom 11  

mysle , ze jak bierzesz abonament na Polsat, to automatycznie dostajesz tez decoder, wiec nie wiem po co ci potrzebne jakies inne decodery:|

0
  • #20 08 Maj 2006 13:55
    piotrwrb
    Poziom 9  

Po ostatnim poście kolegi Lite0n93 mam wątpliwości czy jasno się wyrażam:
    tak zamierzam wykupić abonament Polsatu z dekoderem - jest 5 typów do wyboru dwa nowe i trzy stare. Innych dekoderów nie zamierzam nabywać ale interesuje mnie czy ten, który mi się najbardziej podoba (z tych 5-ciu, które oferuje Polsat): Samsung DSB S305G, posiada sterowanie DiSEqC1.2 (jak to jest w opisie technicznym)
    też nie, jak podają pewne źródła (wiedzy praktycznej)
    http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=56&id=481
    http://www.satkurier.pl/?produkty/&kat=40&id=31307
    - byłoby super, gdyby potwierdził to ktoś kto go używa lub montował do anteny z "zezem".
    Pomóżcie proszę bo w weekend chciałbym go nabyć.
    P.

0
  • #21 08 Maj 2006 14:27
    gothye
    Poziom 33  

witaj
    montowałem juz kilka zezów które współpracowały z samsungiem tym ze nieposiada disect 1.2 wcale sie nieprzejmój bo obrotnica według mnie to wbyteczna rzecz astra i hotbirt wzopełnosci wystarcza ale są zapalency którzy montują sobie drugą czasze na hispansat (umnie kosciół wadzi ,chyba ze bym wyburzył wierze :D ) ale i tak wychodzi taniej jak obrotnica !! .podczas insatalcji nienapotkałem z nim zadnego problemu i moge ci go smiało polecic :D
    od 3 lat montuje zestawy polastu i poznałem juz wszyskie dekodery polsatu ale wśród nich samsung sie wyróznia jakością wykonania i niebyło jeszcze jak dotąd zadnej reklamacji na sprzęt ;)
    pozdrawiam

0
  • #22 08 Maj 2006 19:09
    umik
    Poziom 14  

A ja zaproponowalbym starszego sagema na wlasnosc jesli mozna jescze, bo i tego latwo boxkeya itd wyciagnac i uzyc karty z innym tunerem (np. dreambox) a komfort nieporownywalnie wyzszy w porownaniu ze zwyklym polsatowskim tunerkiem a jak sie jescze podepnie pod internet to ciezko od telewizora odejsc :).

pozdr.

0
  • #23 08 Maj 2006 20:57
    piotrwrb
    Poziom 9  

gothye napisał:
    witaj
    montowałem juz kilka zezów które współpracowały z samsungiem tym ze nieposiada disect 1.2 wcale sie nieprzejmój bo obrotnica według mnie to wbyteczna rzecz astra i hotbirt wzopełnosci wystarcza

Zaraz: czy to oznacza że disect 1.2 służy do współpracy z obrotnicą?
    (prosze o wyrozumiałość-nigdy z tym nie miałem doczynienia)
    Myślałem, że do przełączenia konwerterów np. między Hot bird i Astrą.
    Prosze potwierdź to co powyżej i jeszcze to że:
    Samsung DSB S305G może pracować z "zezem" lub monoblokiem.
    P.

0
  • #24 08 Maj 2006 21:11
    pajo21
    Poziom 35  

DiSEqC 2.0 pozwala na komunikacje dwukierunkową, np. przełącznik potwierdza odebranie rozkazu przełączenia. 1.0 to komunikacja tylko w jedną stronę.

Czy warto zwracać uwagę aby sprzęt obsługiwał 2.0, czy to zbędny dodatek i wystarczy 1.0? Na dzień dzisiejszy większość przełączników i multiswitchy pracuje z DiSEqC 2.0. Jednak praktycznie możliwości, które on oferuje są niewykorzystane. Jeśli ktoś zakłada, że jego sprzęt będzie współpracował tylko z przełącznikami i multiswitchami, to wg. nas nie ma potrzeby by posiadał DiSEqC 2.0.

cytat "DIPOL"

0
  • Pomocny post
    #25 08 Maj 2006 21:35
    Zenek
    Poziom 30  

zamieszanie z tym diseqc ;) tunery te obsługują standard o tej nazwie slużący do obsługi przełącznika sygnałów z kilku konwerterów, jaki możemu założyć sobie przy czaszy.
    Natomiast nie obsługują obrotnicy, a standard sygnałów do obsługi obrotnicy nosi zadziwiająco podobną nazwę :)
    Druga sprawa- wyświetlacz na tunerze- przydaje się dość często, wiadomo, że w tych czasach już chyba z 30 procent programów to reklamy, a wtedy jedynie dzięki wyświetlaczowi wiemy, jaki program aktualnie oglądamy....
    Co nie zmienia faktu, że nowy samsung jest nowocześniejszy i szybszy od echostarów.

0