Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Imprezy, festiwale, targi

05 Maj 2006 19:29 1001 4
 • Poziom 15  
  5, 6 maj 2006 Festiwal mechatroniki, Katowice - może kogoś z okolic zainteresuje ta impreza, dzisiaj był pierwszy dzień, w TVP3 była relacja, pokazali głównie roboty przemysłowe, kilka Hexor-ów i Aibo.

  http://www.um.katowice.pl/pl/index.php?option=content&task=view&id=1732

  -

  http://www.altus.katowice.pl/aktualnosci_tresc.html?ida=59

  -------------

  No i po imprezce (trzeba to nazwać imprezą skoro były tańczące roboty, tańczące dziewczyny ;-) i bufet) Udało mi się wpaść tam na chwilę, poniżej trochę fotek. Ilość robotów nie przytłaczała ale zawsze coś, można było zobaczyć z bliska Hexory przywiezione przez szkołę z Bytomia, zagranicznego żółtego hexapoda ale zapomniałem skąd niestety, pobawić się z czarnym Aibo, był konkurs na najlepszy program na Lego Mindstorm (jazda po linii, labirynt) można było pojeździć zdalnie sterowanymi samochodami, było wystawionych dużo prac dyplomowych wykonanych przez uczniów, związanych głównie z automatyką, również robocik przypominający sumo ale nie miałem okazji zapytać o jego możliwości. Był też model samolotu który można było pilotować wirtualnie na symulatorze komputerowym za pomocą oryginalnej aparatury, były jakieś monstrualne tablety/monitory na których ludzie coś rysowali :-), byłem tam krótko więc na pewno czegoś nie widziałem.

  Być może wkrótce jakieś relacje zostaną umieszczone również na stronach szkół które zaprezentowały się na tej imprezie, poniżej te które udało mi się namierzyć:

  WSM Katowice
  www.mechatronika.edu.pl
  materiał z ubiegłego roku
  http://www.mechatronika.edu.pl/index.php?id=4&s=1

  ZST Bytom
  http://www.zst.bytom.pl/hexor-galeria.php

  ZSME Sosnowiec
  www.kilinski.edu.pl

  ZSME Rybnik
  http://www.zsme.pl

  ZSZ Wodzisław Śląski
  www.zsz.wodzislaw.pl

  ZST Rybnik
  http://www.zstrybnik.pl/index.php?act=4&t=2&id=142&w=1

  CKP Mysłowice
 • Poziom 15  
  Niewiem czy temat był już poruszany ale zapytam. Wie ktoś może coś o jakiś liczących się targach automatyki i elektroniki w Poznaniu lub w Bydgoszczy (o Pile nawet nie wspominam). Bo infosystem zrobił się biedny jeśli chodzi o elektronikę.
 • Poziom 14  
  qrde.... z aktualnosci sie dowiedzialem.... Jak ktos ma cynk ze ma byc impreza to niech rzuci na forum. Wiedzialbym wczesniej to bym pojechal :/
 • Poziom 10  
  Nie znalazłem lepszego topica więc daję tutaj. Archiwalny filmik z "Targów mechatroniki", wtedy nazywały się "festiwalem" (2006r.).

  Link