Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia - elektryczne szyby i sterownik SSM2

rabson 05 May 2006 22:28 4239 1
 • #1
  rabson
  Level 12  
  Ponieważ posiadam skodę fabię classic i bez komfortu nie chcą działać szyby wyjąłem z siłowników układy. Zakupiłem sterownik do szyb SSM2 który ma dużo opcji i bajerów, praktycznie dorównuje standardowemu modułowi komfort. Niestety nie wiem za bardzo jak to podłączyć pod oryginalne przyciski które są w Fabii. Miernikiem sprawdziłem które przewody się zwierają co i jak poniżej opis:

  Zdjęcie przycisk_kable.jpg przedstawia przycisk od strony kierowcy gdzie jest otwieranie lewej szyby, prawej szyby oraz zamykanie lub otiweranie centralnego zamka.

  Przycisk pierwszy - 2 przewód zwiera się z 3 i zamienia bieguny zależnie w którą stronę się przyciśnie
  Przycisk drugi - 2 przewód zwiera się z 4 i to co wyżej
  Przycisk trzeci - 2 przewód zwiera się z 5 i to co wyżej
  1 - jest to przewód gdzie trzeba podać napięcie aby podświetlało przyciski, ale zadziała ono tylko wtedy gdy na 2 przewód poda się masę.

  Zdjęcie przycisk2_kable.jpg przedstawia przycisk od strony pasażera

  1 przewód zwiera się z 2 i zmienia bieguny zależnie w którą stronę się przyciśnie
  3 - jest to przewód gdzie trzeba podać napięcie aby podświetlało przycisk, ale zadziała ono tylko wtedy gy na 2 przewód poda się masę.

  Zdjęcie sterownik.jpg przedstawia schemat tego sterownika jak należy podłączyć.

  Zapewne to trzeba będzie podłączyć pod jakieś przekaźniki aby na 2 była masa żeby 1 mogła podświetlać przyciski, a sterownik raz na S1 a raz na S2 miał masę lub napięcie, ale szczerze się przyznam że nie wiem jak. Proszę o pomoc, bo jutro jadę na działkę i chciałbym to wszystko wmontować już. Z góry wielkie dzięki.