Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia - elektryczne szyby i sterownik SSM2

rabson 05 May 2006 22:28 4122 1
 • #1
  rabson
  Level 12  
  Ponieważ posiadam skodę fabię classic i bez komfortu nie chcą działać szyby wyjąłem z siłowników układy. Zakupiłem sterownik do szyb SSM2 który ma dużo opcji i bajerów, praktycznie dorównuje standardowemu modułowi komfort. Niestety nie wiem za bardzo jak to podłączyć pod oryginalne przyciski które są w Fabii. Miernikiem sprawdziłem które przewody się zwierają co i jak poniżej opis:

  Zdjęcie przycisk_kable.jpg przedstawia przycisk od strony kierowcy gdzie jest otwieranie lewej szyby, prawej szyby oraz zamykanie lub otiweranie centralnego zamka.

  Przycisk pierwszy - 2 przewód zwiera się z 3 i zamienia bieguny zależnie w którą stronę się przyciśnie
  Przycisk drugi - 2 przewód zwiera się z 4 i to co wyżej
  Przycisk trzeci - 2 przewód zwiera się z 5 i to co wyżej
  1 - jest to przewód gdzie trzeba podać napięcie aby podświetlało przyciski, ale zadziała ono tylko wtedy gdy na 2 przewód poda się masę.  Zdjęcie przycisk2_kable.jpg przedstawia przycisk od strony pasażera

  1 przewód zwiera się z 2 i zmienia bieguny zależnie w którą stronę się przyciśnie
  3 - jest to przewód gdzie trzeba podać napięcie aby podświetlało przycisk, ale zadziała ono tylko wtedy gy na 2 przewód poda się masę.

  Zdjęcie sterownik.jpg przedstawia schemat tego sterownika jak należy podłączyć.

  Zapewne to trzeba będzie podłączyć pod jakieś przekaźniki aby na 2 była masa żeby 1 mogła podświetlać przyciski, a sterownik raz na S1 a raz na S2 miał masę lub napięcie, ale szczerze się przyznam że nie wiem jak. Proszę o pomoc, bo jutro jadę na działkę i chciałbym to wszystko wmontować już. Z góry wielkie dzięki.