Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo 1,8 95r ładowanie i obrotomierz

Janekstanek 05 Maj 2006 22:34 2913 11
  • #1 05 Maj 2006 22:34
    Janekstanek
    Poziom 10  

Witam! Od pewnego czasu pali się lampka ładowania i obrotomierz przestaje działać przy obrotach powyżej 3000. Jak tylkododam gazu i obroty są rzędu 3000, to przestaje działać obrotomierz i zapala się kontrolka ładowania. Niewiem, czy to wina szczotek, bo teraz już wogóle rzadko kiedy działa, nawet na wolnych obrotach. Niewiem, w jaki sposób jest powiązany obrotomierz z alternatorem. Jest jeszcze jedna sprawa, choć niewiem czy ma to coś wspólnego: po przekręceniu stacyjki działa non stop wentylator na chłodnicy, nawet na zimnym silniku, natomiast po wyłączeniu zapłonu (niezależnie od temperatury silnika) wentylator gaśnie.

Proszę o pomoc i jakieś sugestie. Jutro sprawdzę szczotki i połączenie.
    Pozdrawiam
    Jaśko

0 11
  • #2 05 Maj 2006 22:54
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 05 Maj 2006 22:57
    kangurek123
    Poziom 18  

zacznij od rzeczy najprostszej i sprawdź czy w momencie zapalenia się kontrolki ładowania jest ładowanie na akumulatorze.
    Co do wentylatora jego działanie jest nieprawidłowe-prawdopodobnie jest zrobione obejście uszkodzonego włącznika wentylatora i dlatego działa on na stałe. To obejście na pozór nie powinno mieć nic wspólnego z kontrolką ładowania.
    czekam na info co do ładowania
    pozdrawiam
    P.S.
    napisz czy to benzyna czy diesel

0
  • #4 05 Maj 2006 23:09
    Janekstanek
    Poziom 10  

Tak diesel
    Nie ma ładowania w tym czasie jak świeci. Teraz jechałem na światłach i już umierały powoli. Nikt nic nie grzebał przy wentylatorze, autko jest u mnie 2,5 roku i tylko oleje, filtry i paski zmieniałem.

0
  • #5 05 Maj 2006 23:16
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 05 Maj 2006 23:21
    Janekstanek
    Poziom 10  

Przebieg, to już prawie 200 000, więc to na pewno to. Jutro zabieram się za alternator. Dzięki za pomoc, niewiedziałem że obrotomierz ma coś wspólnego z alternatorem - z ładowaniem, ale to ma sens. "Pójdę" po kablu i sprawdzę też co z tym wentylatorem, bo to też mnie nurtuje.

Pozdrawiam
    Janek

0
  • #7 07 Maj 2006 18:33
    Janekstanek
    Poziom 10  

Po rozbiórce okazało się, że jednej szczotki prawie już nie ma, a pierścień ślizgowy jeden nadawałby się do toczenia, a drugi (na którym już się zjechała szczotka), jest zużyty do samego plastiku. Kolega napisał, że pierścienie mogą być do wymiany. Nie wiem jak to zrobić i czy jest to możliwe w domowych warunkach. Jutro mam mieć inny wirnik, ale jeszcze muszę szczotkotrzymacz naprawić (wstawić nowe szczotki). Dzięki za Podpowiedzi.

P.S.
    Kwestie wentylatora na chłodnicy sprawdzę jak skończę z alternatorem

Pozdrawiam
    Janek

0
  • #8 07 Maj 2006 18:36
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 07 Maj 2006 19:11
    Janekstanek
    Poziom 10  

Ok. Jutro popatrzę za takimi pierścieniami. Mam tokarkę i jak uda mi się je kupić, to sie odezwę o instrukcję jak to zrobić.

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam
    Janek

0
  • #10 08 Maj 2006 22:20
    Janekstanek
    Poziom 10  

Ładowanie zrobione. Pierścienie i szczotki nowe. Obrotomierz też ok. Tylko co z wentylatorem na chłodnicy ?? Jak tylko przekręce stacyjke, to odrazu się załancza. Nigdy nic nie było przy nim grzebane, działał prawidłowo. Teraz działa nawet, jak ściągne przewody z czujnika. Dopiero jak wyjmę przekaźnik, to zgaśnie. A co ciekawe - skoro działa cały czas, to dlaczego przestaje bez stacyjki ?

Brak mi rozwiązań, a dojście po kablach jest dość trudne i kłopotliwe

Pozdrawiam
    Janek

0
  • #11 11 Lip 2007 03:16
    N2O
    Poziom 2  

u mnie jest to samo z wentylatorem - prawdopodobnie popsuł się czujnik odpowiadający za włączenie wentylatora, wtedy działa on cały czas

0
  • #12 11 Lip 2007 08:10
    waldekg
    Poziom 28  

Witam. Czy dobrze zlokalizowałeś czujnik załączający silnik wentylatora?Sprawdź.

0