Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Światła passat B3 i Golf 2

zamich 06 Maj 2006 00:00 4605 11
  • #1 06 Maj 2006 00:00
    zamich
    Poziom 10  

Witam!!

Mam pytanie jak zrobic w passacie aby przy zał. świateł długich nie wyłączały sie światła mijania. Mam passata B3 i zmienione lampy z zarówkami H1 i H7. A instalacja działa jak na H4. Może ktos doradzi co zrobić??

Chcem w golfie 2 zrobić swiatła na przekażnikach ile przekazników zastosowac 2na długie i krótkie po jednym czy 4na kazda lampę odzielnie sterowanie dla danef funkcji??

0 11
  • #2 06 Maj 2006 00:17
    Wojtek_b21
    Poziom 16  

Jeżeli chodzi o passata to najprościej zastosować przekaźnik , który będzie podawał napięcie na światła mijania w momencie włączenia długich. Najprościej zrobić to przy kierownicy.
    W golfie wystarczą 2 przekaźniki jeden na mijania ,drugi na długie.
    Włączone oczywiście przed skrzynką bezpiecznikową .

1
  • #3 06 Maj 2006 00:21
    zamich
    Poziom 10  

jak włączone przed skrzynka bezpiecznikową?? Myślałem dac je w komoże silnika i przymocowac do budy bo swiatła sa słabe oraz zastosowac grube kable, bezpiecznik z 25A itd.

0
  • #4 06 Maj 2006 18:47
    zamich
    Poziom 10  

Moze ktos wie gdzie wpiąc ten przekażnik w passacie zeby osiągnąc ten efek co pisałem wcześniej?? NIe miałe doczynienia z grupąWV od ponad 5 lat i to samo tyczy sie golfa gdzie sie wpiąc??

Może jakiś schemacik??

0
  • #5 06 Maj 2006 19:37
    Albercik 321
    Poziom 25  

A tak z ciekawosci zapytam po co ci wlaczone swiatla mijania wraz z drogowymi???Przeciez zarowki z taka instalacja nie wytrzymaja ci nawet 50% swojej zywotnosci,nie mowiac juz o lampach.Totalny bezsens.

0
  • #6 07 Maj 2006 00:10
    zamich
    Poziom 10  

czytaj do początku post!!!!!!!!!!! Mam 4 lampu i zarówki H1 i H7. Teraz zrozumiałes??

0
  • #7 07 Maj 2006 08:59
    Albercik 321
    Poziom 25  

Chłopie,przedewszystkim na tym forum sie nie krzyczy(wykrzykniki).Pozatym tak czy inaczej nie wolno jezdzic jednoczesnie na swiatlach mijania i drogowych.Obojetnie ile bys nie mial reflektorow i obojetnie jakie mialbys zarowki.Pozatym nie szkoda ci akumulatora?Przy jednoczesnym zalaczeniu swiatel postojowych(okolo 30W),mijania(55W),drogowych(60W)+ okolo 10W na podswietlenie wskaznikow,z akumulatora leci az 270W.Nie liczac krotko wlaczonych swiatel stopu lub dmuchawy.Ale to tak na marginesie.A co do reszty to zrob jak pisze Wojtek_b21.Z tym,ze piszac "przed skrzynka bezpieczniowa",mial na mysli zapewne to,ze najpierw kabeleki prowadzisz do styku 30 przekaznika,a ze styku 87 przekaznika na bezpieczniki i z bezpiecznikow na swiatelka.Z tym,ze do swiateł mijania,bedziesz musial zalozyc przekaznik zwierno - rozwierny(niezalezne od siebie styki 87 i 87a).Jak nie zrozumiales o co chodzi to pisz,postaram sie wyslac ci schemacik.

0
  • #8 07 Maj 2006 23:31
    zamich
    Poziom 10  

ok bede wdzieczny za schemat. Jeżeli chodzi o swiatła mijania i długie to zobacz jak jast to razwiazane w nowoczesnych autach np. mondeo omegi itd. tam mijania swieca z drogowymi. i jest lepeij oswietlona droga. Co do alternatora mozna pociągnac z niego ok 70A to wystarczy spokojnie to co ty pisałes to jest zaledwie 22A czyli całe nic i aku zdąży sie naładować.

A tu foto lampek jak bys chciał zobaczyć[/img]

0
  • #9 08 Maj 2006 10:50
    Slawek J
    Poziom 30  

Albercik 321 napisał:
    Chłopie,przedewszystkim na tym forum sie nie krzyczy(wykrzykniki).Pozatym tak czy inaczej nie wolno jezdzic jednoczesnie na swiatlach mijania i drogowych.Obojetnie ile bys nie mial reflektorow i obojetnie jakie mialbys zarowki.Pozatym nie szkoda ci akumulatora?Przy jednoczesnym zalaczeniu swiatel postojowych(okolo 30W),mijania(55W),drogowych(60W)+ okolo 10W na podswietlenie wskaznikow,z akumulatora leci az 270W.Nie liczac krotko wlaczonych swiatel stopu lub dmuchawy.Ale to tak na marginesie.A co do reszty to zrob jak pisze Wojtek_b21.Z tym,ze piszac "przed skrzynka bezpieczniowa",mial na mysli zapewne to,ze najpierw kabeleki prowadzisz do styku 30 przekaznika,a ze styku 87 przekaznika na bezpieczniki i z bezpiecznikow na swiatelka.Z tym,ze do swiateł mijania,bedziesz musial zalozyc przekaznik zwierno - rozwierny(niezalezne od siebie styki 87 i 87a).Jak nie zrozumiales o co chodzi to pisz,postaram sie wyslac ci schemacik.

Widziales kiedys passata z lat 1993 -1996 jak tak to powinienes wiedziec ze tam sa osobne swiatla mijania a osbno drogowe. Wlaczajac swiatla drogowe swiaca dalej swiatla mijania tak ze nie mow ze nie wolno to tak fabrycznie zostalo zrobione.
    A co swiatel w golfie II to tez mialem zalozyc przekazniki ze wzgledu na troche slabe swiatla ale polecono mi wymiane zalych reflektorow - normalnie swiatla jak w nowych samochodach a zarowki zwykle 60/55W.
    Dodam ze odplaski w starych byly dobre.
    Pozdrawiam.

0
  • #10 08 Maj 2006 15:56
    Albercik 321
    Poziom 25  

Kolego zamich.Jeszcze tak dla pewnosci - masz 4 reflektory.Mam wiec do ciebie prosbe - wyjmij bezpieczniki ze swiatel mijania i wlacz je.Sprawdz czy swieca.Normalnie nie powinny.Jezeli tak jest,to włoz je spowrotem i wyjmij bezpieczniki swiatel drogowych i wlacz je.Napisz mi prosze,co ci swieci?Czy swiaca ci 2 reflektory,czy 4,czy zaden?(przy wyjetych bezpiecznikach swiatel drogowych - powinny byc 4 takie bezpieczniki po okolo 10A lub dwa bezpieczniki po okolo 15 - 20A).Chyba,ze masz inne bezpieczniki do drogowych.Jezeli tak,to napisz jakiej sa one wartosci i ile ich jest?A co do twojego postu,to zeby swiecily ci mijania przy zalaczonych drogowych,to musisz miec 3 przekazniki(1 do mijania,2 do drogowych).Styk 31 przek. mijania laczysz z + ze stacyjki,87 z wloknem swiatel miajania,85 z przelacznikiem przy kierownicy(wyjscie na swiatla mijania).Natomiast styk 31 1przek.drogowych laczysz ze stykiem 31 przek.mijania,87 z wloknem drogowych,85 przel. przy kierownicy(wyjscie na swiatla drogowe).Natomiast 2 przek. drogowych laczysz tak: 31-z 87 1 przek. drogowych,31 - z 87 mijania,85 z 85 1 przek. drogowych.Oczywiscie miedzy stykiem 87 przekaznikow a wloknami zarowek musza byc bezpieczniki.Jak kapujesz to ,to ok.Jak nie,to posle ci nastepnym razem schemacik(narazie mam problemik z urzadzeniem wielofunkcyjnym).

0
  • #11 08 Maj 2006 21:43
    marac
    Poziom 20  

Wiem o co ci chodzi. Kiedyś przyjechał klient golfem II miał kiepskie światła, zmierzyłem napięcie na żarówkach miał niecałe 11V a na aku 13,5V. Gdzieś na obwodzi etracił. Ze mu się spieszyło i nie chciał zbytnio inwestować Podłączyłem mu zasilanie z aku przez bezpiecznik i przekażnik i efekt był imponujący w jakaści światła. Prosty układ zrób na próbę i zobacz jaka będzie róznica

0
  • #12 11 Maj 2006 21:37
    zamich
    Poziom 10  

OK z pasatem zobacze narazie mam mało czasu ale jak sprawdze to dam znac z tego co pobierznie patrzyłem to iunstalacja tych lamp jest wpieta w stara kastkę.

0
  Szukaj w 5mln produktów