Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam wsadu do TV Panasonic TX21S3TP/Z na SDA5254-A008 V40

killer 06 Maj 2006 03:19 1680 3
  • #1 06 Maj 2006 03:19
    killer
    Poziom 19  

Witam
    Trafił z uszkodzonym pionem i całkiem innym wsadem i pamięcą(ktoś już grzebał).
    Po zrobieniu, brak kolorów, obraz rozciągnięty na maxa. Pilot w opłakanym stanie, jak polepie ścieżki to może uda się nim włączyć tryb serwisowy.
    Pamięć siedzi całkiem inna (firmy ST 24W04), wydaje mi się że powinna być 2kB. Zaprogramowanie wsadami znalezionymi w sieci (m.in. i tutaj) AT2402 oraz AT24C08 niestety nie pomaga, TV nie odpala z pamiątką Atmela (w sumie nie rozumiem dlaczego, wydaje mi się że adresy mają te same, pinologie oczywiście też :)).
    Dopiero wrzucenie do 'starej' 24W04 (niestety chwilowo nie mam innych pod ręką poza Atmelami) wsadu z elektrody powoduje odpalenie, ale objawy takie jak wyżej.
    Sciągnąłem z sieci kupe innych bin'ów do tego modelu jednak dalej to samo.
    Zanim padną jakiekolwiek dalsze podejrzenia wole wrzucić sprawdzonego bin'a dla SDA5254-A008. Jeżeli ktoś by miał SPRAWDZONEGO to prosiłbym na PW lub na forum, dla ogółu ;).
    Na elektrodzie oczywiście znalazłem do podbnego modelu ale troche inny procesor i efekty takie jak wyżej.
    Może ktoś wie jaka tutaj ma iść pamięć? Bo zdziwiło mnie z tym atmelem.

Proszę o pomoc
    Pozdrawiam.

0 3
  • Pomocny post
    #2 06 Maj 2006 07:50
    DiZMar
    Poziom 43  

Wsad do TV Panasonic TX-2S3TP/z na SDA5254-A008 pamięć XL24C02 podsyłam Ci na PW. Są to 4 pliki z tym samym wsadem w różnych formatach (bin, hex, mem, me2). Sprawdź je.

0
  • #3 06 Maj 2006 11:15
    killer
    Poziom 19  

Witam, dzięki za zainteresowanie i za bin'a.
    Właśnie porównałem zawartość z tymi co mam, okazało się że dokładnie takiego już wcześniej ściągnąłem i sprawdziłem z:
    http://master-tv.com/proshivki/tv/Panasonic-eeprom-memory-dump.html
    http://master-tv.com/proshivki/tv/dumps/Panasonic/PANASONIC%20TX-21S3TP.rar
    Okazało się, że dalej to samo.
    Czy ten bin masz sprawdzony?
    Bo wydaje mi się że skoro stronka po rosyjsku to i bin z ustawieniemi na ruskie warunki - Secam ;), dlatego obraz cz-b, a szukam czegoś na polskie warunki. Chyba że TV sam rozpoznaje system TV to będe szukał dale na płytcej.
    Pozdrawiam

0
  • #4 06 Maj 2006 22:09
    killer
    Poziom 19  

Już ok.
    Musiałem coś źle programować. Po wrzuceniu jeszcze raz bin'ów od DiZMar'a oraz amik9m oraz drobnych regulacjach w trybie serwisowym jest ok (obydwa bin'y są prawidłowe). Teraz działa ładnie na AT24C02.
    Naprawy w nocy nie mają sensu ;)
    TV zrobiony, wielkie dzięki za zainteresowanie i pomoc.
    Temat uważam za zamknięty.

Pozdrawiam

0