Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PRALKA SIEMENS WXTS NIE POBIERA WODY.

06 Maj 2006 08:59 2301 4
  • Specjalista AGD
    Witam Forumowiczów. Problemy zaczęły się od niedomknięcia drzwiczek bębna. Oczywiście zablokowały się. Wyszedłem z opresji cało, bez rozbiórki. Ale po tym wszystkim pralka skracała program. Po bliższym przyjżeniu się problemowi okazało się, że niezawsze pobiera wodę. Chodzi sobie na sucho i bez grzania. Ustawiłem na najkrótszy program, tzn. 15 st ( tzw. pranie ręczne, jakieś 25 minut ) pobrała wodę na początku, ale do płukania już niestety nie. Odwirowywała kilkukrotnie, nie wiem co, bo wody nie pobierała. Pralka ma aqua stop. Dokładnego symbolu cyfrowego nie pamiętam. Czy Ktoś ma jakieś sugestie ?
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 12  
    witam!!! mialem podobny problem tez niedomkniety beben. um nie pralka sie samam wylanczla . przyczyna byl uszkodzony wylacznik w drzwiczkach od bebna.to dziala na zasadzie jak domkniesz beben to elektrozamek zamyka sie tak aby nie bylo mozna oteorzyc drzwiczek.i jak miales nieedomkniete to mogl sie pogiac albo przestawic i dlatego moze glupieje bo cos nie styka dobrze.zapytaj dokladnie w jakims serwisie,
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 31  
    lennon :arrow: to jest pralka ładowana od góry i kolega mówił o niezamkniętych drzwiczkach bębna :?
  • Poziom 14  
    Po takiej wpadce z niedomkniętymi dzrzwiczkami zawsze zaleca się zajżeć do kotła przez otwór na grzałkę i sprawdzić czy nic w nim nie pozostało

Ale z tego kolego co mówisz o uszkodzenie możemy podejrzewać np elektrozawór aqua stop chociaż w takich przypadkach pralka powinna wyświetlić jakiś kod błędu (czy po zakończeniu nieudanego prania nie miga któraś z kontrolek?)
    na początku zalecam sprawdzić drożność komory kompensacyjnej hydrostatu(jest wbudowana w zbiornik) i elektrozawór aqua stop poobserwować czy w momencie kiedy jest zasilany (wtedy cicho buczy wlewa się do pralki woda)
    można też sprawdzić zwykłe elektrozawory w ten sam sposób

Powodzenia w przypadku wątpiwości pytaj :D
  • Specjalista AGD
    Dzięki za pomoc i pozdrawiam.