Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z monitorem (migotanie)

06 Maj 2006 09:29 1637 10
  • Poziom 10  
    Witam
    Ostatnio zauważyłem u siebie na komputerze dziwny problem, a mianowicie od jakiegoś czasu (co kilka dni) zaczyna mi migać monitor (na chwile pokazuje się czarny ekran, a później wraca do normalności i tak przez jakiś czas). Pierwszy raz oglądałem film (był spauzowany) oraz gadałem z kolegą przez Ventrilo, wtedy zaczął mi "świrować" dźwięk i monitor zaczął migotać, pomogło wyjęcie płytki z czytnika. Drugi wypadek był znikomy, a mianowicie podczas oglądania filmu ekran na chwilkę stał się czarny, później było wszystko ok. Natomiast w trzecim przypadku (przeglądałem strony na internecie) ekran zaczął migotać i niby komputer się zawiesił (piszę niby bo zauważyłem, że w pewnym momencie strona się lekko przesunęła na dół, dodatkowa informacja - miałem płytkę dvd w napędzie), po około 2 minutach zrobiłem reset.
    We wszystkich tych przypadkach celowo napisałem o mojej nagrywarce, bo możliwe, że to ona właśnie powoduje ten problem, następną rzeczą, która może powodować problem to moja przeglądarka - Maxthon (chociaż tego nie jestem pewien - nie pamiętam czy w pierwszych dwóch przypadkach "robiłem coś" na necie), kiedyś miałem z nią kłopot, mianowicie zużywała 100% CPU (teraz niby tego problemu nie ma - została wydana łatka do Windowsa). Napisałem te dwie rzeczy ponieważ drogą dedukcji doszedłem, że to może być ich przyczyna, oczywiście problem mogą powodować także sterowniki, ale to już jest pytanie do Was. Chciałbym jednak zauważyć, że gdyby "siadał" mi monitor, to Windows powinien zachowywać się normalnie (w czasie tego "migania" nie działał Num Lock, oraz przycisk power na obudowie - komputer nie zaczął się wyłączać).
    Moja konfiguracja:
    CPU: AMD Athlon 64 3000+
    RAM: GeIL 2 x 512MB PC-400 CL2.5
    Karta wideo: Gigabyte GeForce 6600 GT PCI-E ("testowane" na sterownikach: 84.43 i 84.21)
    Dźwięk: Realtek ALC850 (zintegrowana)
    HDD: WDC WD800JD
    Płyta główna: Asus A8N-E (problem występował na biosie 1011 i 1013)
    Monitor: Philips Brillance 107P5
    CD/DVD: LG DVD+/-RW GSA 4163B (A106)
    Jeżeli ktoś spotkał się z takim problemem, lub ma jakieś pomysły jak się go pozbyć to niech tutaj napisze. Z góry dziękuję za poświęcony czas.
  • Poziom 30  
    a w komputerze w środku nie ma za dużo kurzu
    posprawdzaj połączenia kablowe komputer>monitor
    osadzenie w slotach karty graficznej i pamięci
    i przeinstaluj stery od karty graficznej
    a zobacz może sterowniki do grafiki Omegi
    http://www.omegadrivers.net/nvidia/win2k_xp.php
  • Poziom 17  
    Witam
    Napisał kolega wszystko o swojej konfiguracji, jednak brakuje zasilacza. Co do kurzu i połączeń to zgadzam się z *mondzio*.
  • Poziom 10  
    Witam
    Jak już wcześniej mówiliście to zapomniałem o podstawowej rzeczy a mianowicie zasilaczu, posiadam Antec Smart Power 350 W (w komplecie z obudową Antec Solution SLK1650), napięcia jakie w tej chwili mam: +3.3V: 3,25V; +5V: 4,89V; +12V: 11,71V. Jeżeli chodzi o czyszczenie, to komputer czyściłem około tygodnia temu, ale zrobię to jeszcze raz - dokładniej :wink: . Dzisiaj rano zainstalowałem nowe sterowniki 84.56, zobaczymy czy to pomoże.
  • Poziom 17  
    Czym mierzyłeś te napięcia? Czy problem powstał po czyszczeniu?
  • Poziom 10  
    Jeżeli chodzi o ten problem to nie występuje on często, a mianowicie co 3-4 dni, więc dopiero za jakiś czas mogę powiedzieć czy wyczyszczenie komputera coś pomogło (o ile nie wystąpi on wcześniej :wink: ). Napięcia były mierzone SpeedFan-em.
  • Poziom 17  
    Napięcia mierz zawsze miernikiem bo programy są zwykle mało miarodajne. Sprawa czyszczenia to w 2 poście napisałeś:
    Cytat:
    Jeżeli chodzi o czyszczenie, to komputer czyściłem około tygodnia temu, ale zrobię to jeszcze raz - dokładniej

Chodziło mi o to czy przed poprzednim czyszczeniem miałeś to samo.
  • Poziom 10  
    popo73 napisał:

Chodziło mi o to czy przed poprzednim czyszczeniem miałeś to samo.

Niestety tego już nie pamiętam. Wnioskuję, że zmierzasz do tego, że podczas ostatniego czyszczenia mogłem coś niechcący poruszyć i odłączyć. Podczas dzisiejszych "porządków" zauważyłem ze kabel zasilasz-płyta główna był leciutko odpięty, a mianowicie dało sie go wyczuwalnie "włożyć" dalej, może to była przyczyna (oby :wink: ).
  • Poziom 17  
    Dobrze wnioskujesz, więc zrób tak jak Ci poradzono: wyczyść, posprawdzaj, podopychaj i odezwij się czy pomogło.
  • Poziom 12  
    :) Kolezanka miala podony problem jak sie okazalo na sasiedniej budowie spawano co jakis czas pewne elementy i szly zaklucenia po sieci energetycznej (stare budownictwo elektryka z aluminium). Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam.
    Niestety problem po 4 dniach powtórzył się, a mianowicie podczas oglądania filmu ekran na chwilę zgasł, nie było to nic poważnego, ale jednak problem nadal występuje. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to proszę o radę.