Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI 3321 i przesunięte wyrazy na kolejnej stronie

konradx 06 Maj 2006 13:37 1123 6
 • #1 06 Maj 2006 13:37
  konradx
  Poziom 18  

  Witam! problem w drukarce OKi 3321 jestr następujący:
  drukarka po włączeniu zachowuje sie normalnie, przy próbie wydruku większej ilości paieru składanki, czyli np. 3 stron, na każdej ze stron zaczyna drukowac o około pół centymerta od lewej, aż wchodzi na perforację papieru. Nie dzieje sie to tak ze zacczyna drukować z przsuniętymi znakami od lewej a potem po dwóch czy trzech linijkach jest normalnie, ylko własnie przedrukuje jednąstronę poprawnie i już na następnej tekst jest o pół centymerta przesunięty w lewo. Co jest skopane i gdzie tego szukać??? Pozdrawiam wszystkich szpeców!!!

  0 6
 • #2 06 Maj 2006 14:25
  paryss
  Poziom 15  

  Ale tekst jest przesuniety równo na całej stronie? sprawdz silnik napedu karetki czy nie zabrudzonego czujnika i taki czarny pasek po którym sie przesuwa. :D

  0
 • #3 07 Maj 2006 20:00
  AD2005
  Poziom 12  

  TYdzień temu naprawiałem dokładnie to samo. Problem był w silniku napędu karetki, pękło mocowanie górnej tulejki-łożyska ślizgowego ośki silnika; jak sie zdejmie ten czarny zespół napędu taśmy to widać z góry tukejke. Ustawiłem dobrze silnik w osi, założyłem tulejke i te resztki odłamane plastyku i zalałem Distalem, chodzi dobrze a pracuje po 8 godz dziennie. Podobny efekt może być jak za mocno dociśnie sie cały zespól karetki do tulei ślizgowej przy dokręcaniu tych dwu śrób, za mocno dociska wtedy zębatka silnika do listwy zębatej ( na tych śróbach jest troche luzu i lepiej dokręcając odsuwać karetke od wałka gumowego)

  0
 • #4 07 Maj 2006 20:47
  gosp
  Spec od drukarek

  Witam.
  Najprawdopodobniej kolego masz do wymiany backup-roller - obejżyj też dokładnie listwę zębatą (jej zęby)- głównie skrajne krawędzie na których karetka dokonuje nawrotów, jesli tylko zdradzają ślady zużycia (inna wysokość i szerokość niż u pozastałych zębów) - wymienić.
  Awaria silnika opisana poprzednio przez kolegów powoduje powstanie znacznych oporów przesuwu karetki nawet bez założonej tasiemki i łatwo to sprawdzić - karetka powinna pod własnym ciężarem zjechać w dół przy pionowo postawionej drukarce(stosuj jeśli nie masz doświadczenia przy tego typu naprawach).
  Opisane przez kolegę AD2005 odsuwanie karetki na śrubach na maks. do tyłu może być na dłuższą metę zgubne w skutkach - bo może doprowadzić do przedwczesnego zużycia listwy zębatej właśnie w miejscach przezemnie opisanych.
  Pozdrawiam.

  0
 • #5 07 Maj 2006 22:03
  AD2005
  Poziom 12  

  Oki, zgadzam sie z GOSP, chociaż przy odsunięciu silnika backup-roller powinien skasować nadmierny luz i zabezpieczyć zęby przed zużyciem ( pod warunkiem że docisk i rolka działa prawidłowo), przyglądne sie jeszcze temu u klienta. A tak wyglądał w moim przypadku silnik karetki.

  0
 • #6 07 Maj 2006 22:11
  AD2005
  Poziom 12  

  przejrzałem jeszce serwisówke i nic nie znalazłem na temat tego luzu na śrubach, jest regulacja wysokości karetki ale nie dosunięcia wzdłuznego. A z tym odsunięciem to taki mój pomysł żeby właśnie lżej latał wózek.

  0
 • #7 09 Maj 2006 16:51
  konradx
  Poziom 18  

  temat zamykam. To był backup-roller, ylko tak dziwnie zdarty że nie wbyło tego widać, a jednak....... wymieniłem na łożyskowane i śmiga. Pozdrawiam i dziękuje wszystkim

  0