Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VCR Samsung SV-261GX - licznik taśmy, dźwięk - problem

ra_wi 06 Maj 2006 14:55 977 2
  • #1 06 Maj 2006 14:55
    ra_wi
    Poziom 10  

Problemy są dwa:
    - błędne zliczanie czasu podczas przewijania do tyłu (REV): w pewnym momencie licznik przestaje liczyć (zatrzymuje się), po czym znów "startuje", w wyniku czego na początku taśmy mam na liczniku (wyświetlaczu) np. 45 minut... Co dziwniejsze, z niektórymi kasetami tego problemu nie ma;
    - efekt drżenia dźwięku przez ok. 15 minut od początku taśmy (na kasetach nagranych na tym magnetowidzie, inne są OK);

Oczywiście na początku tych problemów nie było. Sprzęt jest po gwarancji, ma 2,5 roku i nie był jakoś szczególnie eksploatowany.
    Próbowałem regulować głowicę audio (obok niej na tej samej "platformie" jest czujnik przesuwu taśmy), ale efektów brak. Czy może to być kwestia naciągu taśmy? Proszę o radę (niestety, nie jestem specem od tej mechaniki urządzeń video).

0 2
  • #2 08 Maj 2006 10:27
    maryann
    Poziom 37  

A usterki sa przynajmniej dwie
    - taśma zsuwa sie z glowicy A/C (audio/control): na pewno czyszczenie, możliwe że, wymiana rolki dociskowej ale moze wymagać więcej zabawy.
    -efekt drżęnia pewnie w różnych miejscach na każdej taśmie? Sprawdzić sprzęgło dowijania, wyczyścić filc(dla fachowca mozliwe sprawdzenie "ręczne"- bez kasety), podejrzany silnik capstan.

0
  • #3 08 Maj 2006 18:12
    JerzolEL
    Poziom 10  

Właśnie! Może jednak silnik Capstan. Może nowy był założony bez smarowidła i się wytrzepały panewki. Chwyć trzpień od silnika i poruszaj nim, jeśli ma chociaż minimalny luz to może być właśnie to. Sprzet z takim stazem nie powinien mieć luzów.

Moderowany przez oldboy:

Regulamin

0
  Szukaj w 5mln produktów