Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy kabel koncentryczny to to samo co sygnalowy?

Mojzes 06 Maj 2006 17:25 1070 6
  • #1 06 Maj 2006 17:25
    Mojzes
    Poziom 10  

czy kabel koncentryczny to to samo co sygnalowy?

• Pomocny post
    #2 06 Maj 2006 18:25
    Mleczyk89
    Poziom 34  

kabel koncentryczny
    Kabel zbudowany z izolowanego przewodu miedzianego oraz otaczającego go miedzianego lub aluminiowego oplotu (tzw. ekranu).
    Całość osłonięta jest ochronną koszulką z tworzywa sztucznego. Kabel koncentryczny znajduje zastosowanie m.in. do łączenia komputerów w sieciach (zapewnia transmisje do 10 Mb/s i lepszą ochronę przed zakłóceniami niż skrętka) oraz w instalacjach telewizji kablowej.

Sygnalowy hm.... zalezy o jaki sygnalowy ci chodzi??Np taki laczacy pc z jakims wzmacniaczem??(jack - 2x RCA)??

• Pomocny post
    #3 06 Maj 2006 18:44
    mcarpenter
    Poziom 12  

Koncentryk to nie to samo co sygnałowy. Najczęściej sygnałowy kabel ma kilka par żył, którymi przekazuje się sygnałuy z urządzeń cyfrowych. Oczywiście koncentryk też przekazuje sygnał, ale potocznie nie jest nazywany sygnałowym lecz koncentrykiem właśnie.

• #4 06 Maj 2006 18:58
    Mojzes
    Poziom 10  

chodzi mi o polaczenie komputera z telewizorem za pomoca karty z TV-Outem. Sprawdzalem, karta ma uklad chrontel, wiec trzeba przylutowac kondensator, co to uczynilem. Gdzies na stronie wyczytalem ze potrzebny jest pojedynczy kabel sygnalowy 75 Ohm, kupilem dwa kable, jeden cienki sygnalowy jednozylowy i drugi koncentryczny( w sklepie mi powiedziano ze on ma taka rezystancje). Zlutowalem sygnal z odpowiednia nozka we wtyczce i ekran podpialem do nozki gdzie oznaczono masa. No i nie dziala, dlatego sie pytam czy to te same kable, jakiego mam uzyc do podlaczenia? Jakie wlasciwosci ustawic w karcie? Ma byc Pal czy NTSC? I gdzie to zmienic...

• Pomocny post
    #5 06 Maj 2006 19:15
    Mleczyk89
    Poziom 34  

zacznijmy od tego jaka to karta i jakie ma wyjscie TV (RCA czy SVIDEO)

• #6 06 Maj 2006 21:03
    Mojzes
    Poziom 10  

karta GF2 Ti200 ma wyjscie SVideo a TV to Funai 1400A mk6 i ma wejscie BNC

• Pomocny post
    #7 06 Maj 2006 21:22
    wzagra
    Poziom 32  

najprościej:
    kabel koncentryczny - to rodzaj konstrukcji kabla
    kabel sygnałowy - to funkcja kabla
    ..czyli kabel sygnałowy nie musi być kablem koncentrycznym, a kabel koncentryczny nie musi być kablem sygnałowym (chociaż najczęściej jest)..

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME