Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ALARM, Silicon, Centurion czy Proxima?

07 Maj 2006 01:49 4318 5
  • Poziom 12  
    Witajcie

Chcę kupić alarm do autka - ma mieć powiadomienie. Pewnie zaraz ktoś powie że to zbędny bajer, niestety miałem już sytaucję że ktoś robił mi porządki w autku pod blokiem a ja spałem - syrena pod blokiem nie obudziła mnie. Dlatego chcę zapytać o opinie i rady co wybrać - powiadomienie ma działać pewnie a alarm chciałbym w kwocie do ok 350pln. Będę go montował sam jako jedno z wielu zabezpieczeń. Ma być połączony z modułem komfortu w Golf 3 i móc sterować CZ, el. szybami + ewentualnie szyberdachem, poza tym ma mieć kanał do otwierania klapy bagażnika.

Spędziłem dzisiaj z pół dnia na przeszukiwaniu internetu i tego forum i co padło na moje typy:

1.Silicon ARS:
    http://www.allegro.pl/item100500480_silicon_ars_pelna_opcja_radiopowiadomienie_.html

O siliconach wyczytałem tu na forum trochę dobrego więc myślę że mógłby się nadać - podstawowy problem to nie widzę na foro w aukcji tego powiadomienia w pilotach. Czy to hasło to tylko chwyt i czy ktoś miał doświadczenie z tym modelem? Póki co nie otrzymałe odp. od sprzedawcy dlatego pytam Was.

2. Centurion Xabre:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=101294599

To moja druga opcja - jedna osoba na forum widzę że go ma i chwali ale niestety jak patrzę w internecie nie jest to chyba zbyt popularny alarm - nie wiem co będzie w przypadku ewentualnej awarii.

3.Proxima ZK-LCD

Jako że o Priximach też dużo dobrego piszecie to powiedzcie jakie są ceny - w internecie nie doszukałem się cennika a póki co nie dzwoniłem jeszcze po firmach.

Jeśli macie jakieś doświadczenie z tymi alarmami będę wdzięczny za info. Póki co podoba mi się ten centurion ale chyba odpadnie ze względu na kiepską popularność i być może ewentualny serwis (chyba że wyprowadzicie mnie z błędu :) ). Na równi stawiam Silicon i Proxima choć nie znam ceny Proximy - może mnie wystraszyć? :D

ps. w autku sprzed 10 lat miałem zamontowany alarm Silicon - mocno stary model. Mam nadzieję że w tych alarmach poszło sporo do przodu bo ten wiekowy sprawiał trochę kłopotów (m.in słaby zasięg pilotów).

Z alarmów testowałem też Magicara i podobnie - słaby zasięg pilotów i pilotu mocno plastikowe - poza tym opcja cichego włączania mocno niewygodna (dwa przyciski na raz do wciśnięcia). Stosowałem też Eurosec i tu skuteczność była super lecz alarm był sprzed ok 5 lat i funkcji nie miał za wiele.

Pozdro
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Jeżeli chodzi o wspomnianego na końcu Magi to trzeba zadbać o dobre miejsce montażu i obowiązkowo wyprostować antenkę wtedy zasięg jest ok. Założyłem tego dość dużo i była tylko jedna reklamacja. Jeżeli chodzi o Proxime to montowałem też "kilka " szt i problem miałem tylko z immo PEN. Alarmy OK. Siliconów założyłam tylko parę szt ale nie było zwrotu. Jeżeli chodzi o CENTURIONA to montowałem tylko jedną sztukę i to w swoim samochodzie. Działa ok. zasięg dobry, powiadomienie łapie z ok. 0.5km. Pilot sygnalizuje diodami alarmy, nie jest to LCD ale za to nie ma w zimie problemów, wadą jest brak wibry. Dużo programowalnych kanałów. Osobiście polecam, tylko trzeba troszkę czasu poświęcić na studiowanie instrukcji ( zbyt dużo funkcji ?! ) i montaż: ogólnie centralka posiada ok. 40 wejść/wyjść. Ściągnij sobie instrukcje tych alarmów i porównaj funkcje które Cię interesują. Wybór jednak należy do Ciebie. Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    super. A powiedz mi jak z tym alarmowaniem na pilota jest? Tylko dioda mruga czy dodatkowo jest sygnał dźwiękowy? Chodzi o to że w razie czego ma dać na tyle głośno sygnał coby go usłyszeć - paląca dioda nie wystarczy ;)

Póki co to chyba nadal będzie mój faworyt. Jak wygląda sytuacja z ewentualną reklamacją? Jedna z osób na forum napisała że jest to rosyjska produkcja. A że mało popularna to wolę się upewnić przed zakupem. Widziałem niektóre alarmy z powiadomieniem - chińszczyzna taka na allegri, i dobrze że zapytałem bo sprzedawca daje tylko gwarancję rozruchową -żenada :D
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Mam sprzęt od tego gościa który sprzedaje to na allegro i nie tylko. Myśle że nie będzie żadnych problemów z gwarancją o ile się nie mylę to jest 12 miesięcy. PS grubo ponad 90% alarmów jest made in china... Tania produkcja. Dźwięki z pilota nie są zbyt głośne ale słyszalne (można wyłączyć). Problem jest gdy jest on schowany głęboko w kieszeni. O ile się nie mylę to można ściągnąć instrukcje z tej aukcji. Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Zastanawiam sie nad zakupem alarmu Centurion do ktorego chcialbym podlaczyc czujnik mikrofalowy 2 strefowy. Pod prealarm chcialbym podlaczyc strefe zewnetrzna. Zastanawia mnie tylko czy jesli wlaczy sie prealarm czy pilot bedzie sygnalizowal takie zajscie
  • Poziom 12  
    Uderzeniówkę sygnalizuje. Pozdrawiam.