Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PDS 585 skacze w powietrze przy odwirowaniu

07 Maj 2006 08:15 5650 12
  • Poziom 10  
    Witam!
    Podczas startu odwirowania pralka gwaltownie podskakuje i z hukiem zaczyna odwirowywac pranie.Podczas samego prania wszystko jest w najlepszym porzadku.
    Po odkreceniu gornej pokrywy podczas wirowania wydaje mi sie ze ma nadmierne wibracje.Czy jest mozliwe ze sprezyny podczymujace sie naciagly za bardzo i to jest bezposrednia przyczyna tych nadmiernych drgan i startu odwirowania?
    Czy to moze jest cos zwiazane z lozyskami pralki, jak wogole pralka sie zachowuje jak ma uszkodzone lozyska?.Pralka ma juz 7 lat. Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Witam
    Przez ten czas na pewno sprężyny wyciągnęły się, ale jeżeli dzieje się tak tylko podczas wirowania, to główna wina leży po stronie zużytych teleskopów podtrzymujących bęben od spodu. Gdyby były niesprawne łożyska na bębnie, to i podczas prania pralka by się kołysała i słychać by było charakterystyczne chrobotanie.
    Pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    Sprężyny zostaw w spokoju>>>chyba ,że urwana .Możesz wymienić amortyzatory bo ą zużyte a może i urwane:?:
  • Poziom 20  
    Miałem podobny problem, okazało się, że pekł teleskop trzymający bęben od spodu. Po wymianie wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Witam
    W pierwszym rzędzie sprawdziłbym stan amortyzatorów oraz poprawność ich zamocowania.Być może jeden z nich lub obydwa wysłużyły się już.Niektóre pralki mają dodatkowo hamulce(zaciski z okładziną cierną montowane w dolnej części obudowy bębna pralki) tłumiące wibracje bębna .Jeśli są w twojej pralce zamontowane to również sprawdziłbym ich stan
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Teleskopy przegladalem sa plastykowe ale nie widze pekniec na nich wiec pewnie sa zuzyte, ile takie teleskopy moga kosztowac do tej pralki?Bo pewnie trzeba kupic 2 sztuki a nie 1 dzieki za szybkie odpowiedzi
  • Moderator Elektrotechnika
    To,że pralka w momencie startu wirówki podskakuje to efekt niewyważenia wsadu,czy jak wyłaczysz wirowanie i z powrotem włączysz jest to samo?Wpierwszej kolejności zobacz,czy jak zakręcisz bębnem,to słychać szum łożysk,czy kręci się cichutko,bezszelestnie?
  • Poziom 32  
    Sprawdź czy do końca wylewa wode, do sprawdzenia filtr, pompa oraz wąż odpływowy, może zaczynać wirowanie z wodą .
  • Specjalista AGD
    darek5 napisał:
    Teleskopy przegladalem sa plastykowe ale nie widze pekniec na nich wiec pewnie sa zuzyte, ile takie teleskopy moga kosztowac do tej pralki?Bo pewnie trzeba kupic 2 sztuki a nie 1 dzieki za szybkie odpowiedzi

Około 20pln sztuka>>>>>wymienia się 2 szt
  • Poziom 2  
    Witam.
    Ja też miałem problem ze skaczącą pralką (była nowa prosto ze skleku).
    Okazało się że problem tkwił w złym rozkładzie wsadu w bębnie.Problem rozwiązałem w ten sposób : przed wirowaniem otwierałem pokrywe i starałem się umieszczeć wsad w bębnie równomiernie,poczym zamykałem pokrywe i włączałem wirowanie.
    Może ktoś z Was zastanawiał się nad wymianą programatora od bliżniaczej pralki Kropla PMG 865 ? Ten model(z tego co wiem) posiada system równomiernego rozłożenia wsadu w początkowej fazie wirowania.
    Czy jest możliwa zamiana programatorów między tymi modelami?
    Proszę o odpowiedz jeśli wiecie coś na ten temat.
  • Poziom 18  
    u mnie w tym samym modelu pralki byl ten sam problem,pomogla wymiana łożysk.W trakcie prania bylo ok jedynie podczas wirowania skakala.Pzdrawiam
  • Poziom 31  
    kap31 napisał:

Może ktoś z Was zastanawiał się nad wymianą programatora od bliżniaczej pralki Kropla PMG 865 ? Ten model(z tego co wiem) posiada system równomiernego rozłożenia wsadu w początkowej fazie wirowania.
    Czy jest możliwa zamiana programatorów między tymi modelami?
    Proszę o odpowiedz jeśli wiecie coś na ten temat.

Nie ma możliwości zamiany programatora. W PMG jest Predom-Termet a w PDS Eaton lub Elbi (w zależności od wykonania)

darek5 :arrow: wymień amortyzatory na nowe cierne. Problemy ze skakaniem pralki jak ręką odjął. Tylko zamontuj je obudową tłoka do zbiornika -dłużej pożyją.