Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stare radio samochodowe - problemik

marek-cho 07 Maj 2006 10:35 1469 2
  • #1 07 Maj 2006 10:35
    marek-cho
    Poziom 16  

Panasonic 1500 starawy nie gra tylko wydaje jakieś dziwne piski i cichy zniekształcony dźwięk jakby na 100% końcówka mocy ale jest sprawna.
    w radiu jest płytka ( foto ) cztery kabelki
    czerw +
    czarny -
    żółty zaznaczony sygnał m.cz na wzmacniacz
    i jeszcze biały - jak odłączę żółty i biały i i zlutuję je razem radio zaczyna czyściutko grać tylko moim zdaniem trochę cicho czyli ta płytka nie pracuje mogę ją wyjąc i radio gra oczywiście po połączeniu żółtego z białym. Swojego czasu w polskim Safari był też podobny moduł ale nie wiem czy myślę w dobrą stronę... ktoś pomoże? radio jest MONO. pozdrawiam

0 2
  • #2 07 Maj 2006 13:32
    kafelan
    Poziom 13  

Bez płytki poziom sygnału jest niski dlatego wzmacniacz gra cicho.Układ na płytce prawdopodobnie się wzbudza kondensator lub przerwa rezystora.Musisz się trochę pomęczyć,wymień elektrolity,sprawdź rezystory,konednsatory stałe ( przy sprawdzaniu można elementy oziębić lub podgrzać).Właściwie wszystkie elementy musisz sprawdzić,ściągnij sobie aplikację US będzie pomocna i zawęzisz sobie obszar szukania usterki.Ja miałem kiedyś podobne uszkodzenie i był to kondensator stały.Ale może jest to jakaś powtarzająca się usterka i jakiś specjalista tobie coś napisze.

0
  • #3 09 Sie 2006 20:58
    marek-cho
    Poziom 16  

witam - uszkodzony się okazał ten układ AN 101 - niestety nigdzie nie do zdobycia - ale wywaliłem tą płytkę i połączyłem wejście i wyjście sygnału przez kondensator i radio gra aż miło - może ciut ciszej ale jest wystarczająca siła głosu. pozdrawiam :D

0