Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalWork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna - świeci serv.

07 Maj 2006 13:51 9803 10
  • Poziom 16  
    Mam Lagunę z 96roku 2,2TD gadającą od jakiegoś czasu po przekręceniu stacyjki po kilku sekundach zapala się kontrolka serv. może ktoś miał taką usterkę.
  • MetalWork
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Podjedź do warsztatu na diagnoskop, będzie wiadomo "co".
  • Poziom 26  
    serv samo nie swieci z wielu powodow,wiec moze sie obyc bez diagnozy. sprawdz zarowki stopu (w niektorych wersjach gadaczka nie mowila o nich tylko byl serv) i jesli masz aktywne wspomaganie to jak zwykle czujnik.
  • Poziom 11  
    świeci SERV to lampka sygnalizująca usterkę a nie lampka wskazań okresu konserwacji czy przeglądu. Jeżeli lampka się swieci , wkazuje to na problem w samochodzie.:idea:
  • MetalWork
  • Spec od samochodów
    lub jak kolega wcześniej pisał przepalona któraś żarówka
  • Poziom 16  
    Sprawdzę żarówki ,moja laguna ma zmienne wspomaganie wiec może to być też ten czujnik ,gdzie on jest umiejscowiony w samochodzie?
  • Poziom 17  
    No cóż, lagunka ma kilka układów zabezpieczonych syntezą mowy,więc trudno określić co nie działa.Większość komunikatów pokrywa się z zapaleniem odpowiedniej kontrolki na tablicy rozdzielczej. Podaj co dzieje się z autem, ewentualnie znajdź kogoś kto zna język, w ostateczności serwis.
  • Poziom 11  
    Jezeli świeci się SERV a nie zapala się dodatkowo żadna kontrolka to sprawdz stany płynów i olejów a reszte pozostaw mechanikowi lub serwisowi,no chyba że opiszesz szerzej problem.Mam nadzieję że nie zapala się w czasie jazdykontrolka STOP
  • Poziom 16  
    Dzisiaj zabrałem się za szukanie usterki przez którą świeci SERV ,doszedłem do tego że problem tkwi w układzie zmiennego wspomagania kierownicy .
    Mianowicie gdy odepnę moduł sterowania(moduł znajduję się pod siedzeniem kierowcy) układem wspomagania kontrolka gaśnie.
    Zacząłem od sprawdzania czujników ,pierwszy z nich to czujnik główny prędkości ,gdy go odkręcę i końcem czónika przybliżam i oddalam od powierzchni metalowej połączonej z masą ,(w tym czasie mam podłączony miernik między masą a wyjściem z czujnika ) na mierniku wskazówka skacze od zera do 12V oczywiście 12V też dochodzi do tego czujnika.
    Drugi czujnik to czujnik pośredni prędkości ,ten czujnik steruje również prędkościomierzem więc powinien być dobry bo prędkość pokazuje dobrze .
    Zostaje mi jeszcze cewka elektrozaworu na kolumnie po przekręceniu kluczyka dochodzi 5V i to mnie zastanawia czy tam nie powinno dochodzić 12V.?
    Panowie co powinienem jeszcze sprawdzić ?
  • Poziom 26  
    Najlepiej podlaczyc walizke i sie dowiedziec na 100% o co chodzi.