Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

gramofon z MF 101 pod wej. mic w SB LIVE 5.1

07 Maj 2006 13:52 1734 8
  • Poziom 27  
    Witam.
    Czy można podłączyć gramofon z wkładką MF 101 lub 105 pod wejście karty muzycznej Sound Blaster 5.1.
    Nie wiem czy jest potrzebny przedzmacniacz, wkładka jest prawdopodobnie magnetyczna, nie znam jej parametrów.
    Słyszałem kiedyś że te gniazdo może być monofoniczne, ale gra na dwuch głośnikach.
    Jeżeli ktoś zna link do schematu karty muzycznej SB LIVE 5.1 Plus to bardzo proszę może dało by się przerobić by grało na stereo.
    Pozdrawiam.
    Marcin.
  • Poziom 23  
    Podłączyć się da, tylko, że bedziesz potrzebował zmienić charakterystykę toru audio na RIAA, w przeciwnym razie bedziesz miał zamiast muzyki sam sopran. Nie wiem czy da się to zrobić programowo i nie wiem czy wejście mikrofonowe w SB jest mono. Wg. mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby dorobienie wzmacniacza gramofonowego RIAA i podłączenie tego pod wejście liniowe...
  • Poziom 16  
    Tak najlepiej zrobić sprzętowy przedwzmacniacz RIAA,bo programowo jest to wykonalne, tylko ,że ze względu na to ,że niskie częstotliwości są zapisane na płycie z bardzo niskim poziomem- programowo filtr będzie musiał je bardzo dużo podbić co chyba nie da najlepszych efektów.
  • Poziom 27  
    Podłączyłem pod radmorowski wzmacniacz mic i wyjście na kompa, niestety sygnał jest za mocny i przesterowany w dodatku buczy.
    Pomimo tego że nie był podłączony do mic ale do line in.
    sama wkładka gra na mic ale tak o połowę ciszej jak zwykła mp3.
    Nie wiem jak sprawdzić poziom wysterowania, nie mam zadnego programu który by mi to pokazywał.
    Coś mi wychodzi że sb na mic ma mono.
  • Poziom 30  
    Zrob tak wyciagnij preampa gramofonowego z radmora5102 lub zrob taki jak jest w WS354 i sygnal wyjsciowy z tego preampa podepnij pod LINE IN w swoim SB
  • Specjalista AGD
    wejśce mikrofonowe jest z reguły pod mikrofon pojemnościowy dlatego jest tam sygnał mono i wychodzi też napiecie na mikrofon
    a wiec jak podłączyć?? podłączył bym gramofon do radmora i sprzawdził jak gra na samym radmorze następnie z radmora wyszedł bym do kompa pod wejscie line in powinno działać dobrze tylko potrzebne kable z 5dim na mini jeck z odpowiednio podłaczonymi pinami we wtyku 5 dim
  • Poziom 27  
    Który z nich był by lepszy, ten z radmora ma zasilanie 40V bynajmniej tak namierzyłem. Nie mam schematu może ten wzm by działał przy mniejszym napięciu.
    Ten z diory mysle ze moze był by lepszy bo jest na ukłdzie, ale tego nie wiem.
    Pozdrawam.
    Tak jak opisałeś to będe musiał zrobić, nie mam innego wyjścia.

Dodano po 3 [minuty]:

na radmorze niestety nie gra czysto, może to wina końcóki mocy, a jak podłączyłem pod komputer to gra za głośno pomimo tego że jest podłączone do line in i trochę przyciszone, czyli sygnał wydaje mi się przesterowany.
  • Specjalista AGD
    podstawa sprawdz poziom przełącznika adapterów w radmorze jest chyba koło gniazda gramofonu z tyłu radmora p-rzełącza się tam rodzaj wkładki piezo i magnetyczna może jest w pozycji piezo
    niestety nie mam schematu ws354 pod ręką tak że nie wiem jakie tam jest zasilanie
  • Poziom 27  
    Przełączałem tym przełącznikiem i mi się traci sopran na wkładce mf101.