Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sieć VPN

08 Maj 2006 12:23 5601 17
  • Poziom 12  
    chciałem stworzyć sieć VPN z kolegami z roku wiem co to jest VPN ale nie wiem zbytnio od czego zacząć.

Słyszałem że są jakieś programy do tego ale nie wiec jakie.

Nie jestem pewny czy to pójdzie ale chciałem stworzyć się bez centralnego serwera czyli klient-klient da się coś takiego zrobić?

oczywiście i tu jest problem bo wszyscy mamy neostade tp ze zmiennymi IP i nie wiem czy w ogóle dało by rade na tym dostępie...
  • Poziom 25  
    Przede wszystkim każdy z was musi mieć router z obsługą VPN. I zmienne ip nie jest ograniczeniem a szerokość pasma oraz limit, jeżeli macie neostrade 128 to nie warto sie w to bawic. Z oprogramowań i urządzeń to może być np. SofaWare
  • Poziom 12  
    A ten roter z VPN jest na pewno potrzebny?

znalazłem soft do tego HAMACHI słyszeliście coś o tym?
  • Poziom 25  
    tak dlatego piszę, że dynamiczne ip to nie problem. Natomiast jeżeli chcesz aby to działało nieazawodnie to potrzebne są routery z obsługą VPN.
  • Poziom 12  
    OK już kumam to wszystko a powiedz mi jeśli możesz czy każdy użytkownik musi mieć roter?

teraz się zacząłem zastanawiać czy do wymiany plików nie lepszym rozwiązaniem w przypadku zakupu rotera było by postawienie na każdym kompie FTP i wymiana adresów IP jak by to było potrzebne? ale trochę kłopotu będzie z tymi adresami.
  • Poziom 25  
    no ale kazdy musi miec XP poza tym zadnej blokady na porcie UDP 500 i mozecie kombinowac. jak to ma byc do domowych, amatorskich zastosowan to wystarczy ta konfiguracja z Hamachi.
  • Poziom 16  
    uzyj hamachi.
    nie potrzeba zadnego routera z obsluga vpn, ani niczego innego.
    ogranicznei - taka siec moze miec jednoczesnie 16 czlonkow.
    ale dziala baaardzo dobrze.
  • Poziom 12  
    zainstalowałem go z kumplem i wyskoczyło nam połączenie ale nie wiem co z tym dalej zrobić bo nie widzę jego kompa w otoczeniu sieciowym on mojego też nie czy to znaczy że musimy sobie sieci rekonfigurować na wspólne połączenie?
  • Poziom 25  
    zostało wam przydzielone nowe ip i poszukaj go po tym nowym ip. w otoczeniu hamachi.
  • Poziom 12  
    vinci napisał:
    poszukaj go po tym nowym ip. w otoczeniu hamachi.

a co to jest to otoczenie hamahi?

bo w otoczeniu sieciowym nie mam nic takiego , próbowałem pingiem znaleźć jego komp spod konsoli cmd w xp ale "upłynął limit czasu żądania"
  • Poziom 25  
    stworzyliscie nową sieć? z jakąś tam nazwą i hasłem prawda? otrzymaliście nowe ip, prawda? wtedy Ty i kolega macie połączenia na zielono. jeżeli tak to konfigurujecie taką samą grupę roboczą wtedy odnajdujecie się w otoczeniu sieciowym hamachi. jezeli nie pingujecie siebie to nalezy też odblokować echo na firewall przy hamachi.

Dodano po 24 [minuty]:

otoczenie hamachi jest na zakładce (w okienku) hamachi
  • Poziom 12  
    OK Dzięki sprawdzę to jak tylko kumpel będzie dostępny na GG.

No tak ale jeżeli on ma internet przez sieć to ciekawe czy firewall przepuści to nasze połączenie
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    firewall nie ma nic do rzeczy że on jest w sieci LAN, chyba że chodzi Ci o firewall na routerze zewnętrznym, ale może dogadacie się z administratorem. sama aplikacja hamachi dobrze sobie radzi z NAT-em . Ale uprzedzam nie działa to jak należy czasami bedziecie tracic połączenia, tyle, że jest to najtańsze rozwiązanie...
  • Poziom 12  
    właśnie o takie "najtańsze" mi chodzi DZIĘKI za podpowiedź bo kupowanie roterów tylko po to to żeby pliki wymieniać to nie miał by zbytnio sensu.
  • Poziom 10  
    Witam, mam podobny problem, chcialbym ustanowic połaczenie VPN pomiedzy dwoma routerami oba sa pod neostrada, czy wie ktos jak to zrobic? nie chce zadnych oprogramowan oba routery obsluguja IPsec z tym ze jakie mam podac ip skoro IP w neostradzie jest zmienne???
  • Poziom 10  
    czyli jak to zrobic? krok po kroku, troche juz na ten temat czytałem i jestem bardziej zakrecony niz byłem na poczatku podobno na stronie NO-ip mozna cos takiego zrobic ale czy to jesr płatne?
  • Poziom 10  
    Do servera VPN jest potrzebny server np. VPS z wirtualizacja xen...
    Z bardziej znanych serwerow vpn macie do wyboru PPTP, L2TP, OpenVPN,
    Polecam humanite.pl, vps xen od 16 zeta, do tego troche google i macie wlasna siec VPN ze stalym adresem ip i laczem 200Mb bez limitu :-)

Ddns - platne wiecej niz vps,
    hamachi - straszne pingi, wedlug mnie bez sensu