Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telefon samochodowy- Alcatel ATR450CTC lub Alcatel MT6012 A

elltry 08 Maj 2006 15:45 2214 9
  • #1 08 Maj 2006 15:45
    elltry
    Poziom 10  

Witam
    Dostałem cos takiego i nie wiem co z tym zrobić - telefon samochodowy Alcatel z zestawem glośnomowiacym.
    Na telefonie na wierzchu jest napis Alcatel RADIOTELEPHONE a od spodniej strony jest naklejka z modelem.Pisze tak: ATR450CTC MT6012 A , ponizej jakis numerek 12-sto cyfrowy.Wiec ten telefon bedzie Alcatel ATR450CTC albo Alcatel MT6012 A.
    Telefon ten nie jest jest typu GSM gdyz niema miejsca ani w aparacie ani w centralce miejsca na karte SIM - zreszta napis Radiotelephone wyklucza to.
    telefon: telefon samochodowy- Alcatel ATR450CTC lub Alcatel MT6012 A
    W zestawie jest glosnik i mikrofon ktore podlacza sie do centralki.
    glosnik i mikrofon: telefon samochodowy- Alcatel ATR450CTC lub Alcatel MT6012 A

Na centralce jest złącze 4 pinowe (do głośnika), złącze 6 pinowe do mikrofonu (tak przypuszczam- bo mikrofon ma wejscie typu mini jack- ale moze brakuje jakiejs przejsciowki) i zlacze 14-sto pinowe ktore niewiem do czego służy. Centralka ma 2 wejscia okragle podobne do typu DIN - jedno do sluchawki telefonu, drugie do jednego z kabli.
    centralka: telefon samochodowy- Alcatel ATR450CTC lub Alcatel MT6012 A koncowka od sluchawki: telefon samochodowy- Alcatel ATR450CTC lub Alcatel MT6012 A

Kable widoczne na foto. Koncza sie one w koncowce komputerowej typu RS232 (wszystkie kable schodza sie do tej koncowki).Pozniej jest jakby przedluzenie tej koncowki(nierozumiem po co).
    Kable: telefon samochodowy- Alcatel ATR450CTC lub Alcatel MT6012 A
    Spotkał sie moze ktoś z takim urządzeniem? Czy to ma szanse zadziałać-dzwonić? Czy brakuje ewentualnie czegoś? Jak podłaczyć to zeby sie chociaż wyswietlacz załączył? jakie napiecie i gdzie podać zeby choć cos zaczelo działać?

0 9
  • #2 08 Maj 2006 16:12
    c2h5oh
    Moderator

Cześć .

Jest to telefon działający w sieci 450 MHz , tzw. analogowy . Coś takiego jak nasz dawny CENTERTEL .

Raczej na części .

0
  • #3 08 Maj 2006 16:31
    elltry
    Poziom 10  

Hmm no OK-ze nie bedzie mozna z niego dzwonic to tak przypuszczałem - ale jak to podłaczyć zeby chociaz wyswietlacz zaswiecil sie??

0
  • #4 08 Maj 2006 17:03
    c2h5oh
    Moderator

Cześć .

Odnoszę wrażenie , że brakuje na zdjęciach zasadniczego modułu telefonu .
    To chyba nie jest cały komplet . Zastanawia mnie brak gniazda do przyłączenia anteny . Te telefony zazwyczaj pracowały z antenami zewnętrznymi .
    Prawdopodobnie posiadasz tylko przyłącze umieszczane w kabinie , do którego przyłączało się słuchawkę i zestaw głośnomówiący . Zasadniczy moduł telefonu był montowany w bagażniku lub innym miejscu i łączono z zestawem umieszczonym w kabinie , kablem wielożyłowym .
    Napisz , czy jest gdzieś na modułach , które posiadasz , gniazdo w.cz do anteny . To wiele wyjaśni .

0
  • #5 08 Maj 2006 21:55
    elltry
    Poziom 10  

Skontaktowałem sie z osoba od ktorej mam ten zestaw i do tego posiada jeszcze kabel ktrory mi podrzuci.
    Kabel: telefon samochodowy- Alcatel ATR450CTC lub Alcatel MT6012 A
    Na modułach ktore posiadam niema nigdzie przyłącza gdzie można by wpiąć ten kabel, czyli wynika z tego jasno ze bakuje jakiegos elementu do całości- tak jak pisałeś - musi to być jakiś zasadniczy moduł telefonu montowany gdzieś np. bagażniku. Czy bez tego modułu telefon sie niewłaczy raczej napewno.
    A tak wogule to czy urzadzenia działające kiedyś w sieci 450 MHz (centertel) są teraz do czegoś użyteczne??

0
  • #6 08 Maj 2006 23:33
    generator
    Poziom 19  

A tak wogule to czy urzadzenia działające kiedyś w sieci 450 MHz (centertel) są teraz do czegoś użyteczne??[/quote]

Cytat:
    [/quote]

- na części zawsze coś można z takiego zestawu wybrać.

0
  • #7 09 Maj 2006 23:06
    Mariuszbrzydal
    Poziom 11  

Mam podobny działający w normalnej sieci komórkowej lecz na stały abonament moc ok. 50w , brakuje ci cześci głównej czyli telefonu (ok.20x40x5) , to co masz to jedynie mikrosłuchawka z sterowaniem . Można wykorzystać do przyżądów jako wyświetlacz z procesorem sterującym

0
  • #8 12 Maj 2006 23:08
    elltry
    Poziom 10  

Mariuszbrzydal czy bez głowej czesci (telefonu) ma szanse sie to wlaczyc.jak podlaczyc kable zeby chociaz wyswietlacz sie zalaczyl?
    Hmm a jak sie ma sprawa z karta SIM skoro piszesz ze działa to w normalnej sieci komorkowej? gdzie sie ją umieszcza?

0
  • Pomocny post
    #9 12 Maj 2006 23:19
    c2h5oh
    Moderator

Cześć .

Mariuszbrzydal pisze o normalnym telefonie , czyli pracującym w normalnej sieci GSM , więc musi stosować kartę SIM .
    Ty masz stary telefon analogowy pracujący w sieci 450 MHz , gdzie kart nie stosowano ( w Polsce ) .
    To są dwie zupełnie inne tematy . On wygląda tylko podobnie , ale pracuje w sieci cyfrowej . Twój telefon nie pracuje w sieci cyfrowej (900 i 1800 MHz) , a w starej analogowej (450 MHz).
    Poza tym , bez głównego modułu telefonu nic nie uruchomisz . To tak , jak byś chciał uruchomić komputer bez płyty głównej ...

0
  • #10 13 Maj 2006 11:09
    elltry
    Poziom 10  

c2h5oh dzieki za rozjasnienie calej sytuacji. Teraz juz wiem ze mam poprostu nic niewarta sluchawke i troche kabli z ktroych nic niewyczaruje.

0