Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik szyberdachu, automatycznie zamyka po wyjeciu klucz

Mefyoo 08 Maj 2006 17:53 1056 4
  • #1 08 Maj 2006 17:53
    Mefyoo
    Poziom 12  

Witam, Posiadam w Mazdzie 323F BG szyberdach wstawiany z opcją zamykania po wyjęciu kluczyka. Jednak cos jest z nim nie tak na poczatku w trakcie zamykania zatrzymywal silnik na ulamek sekundy co jakis czas albo wracal i znowu otwieral dach fiksowal poprostu ale nie bylo reguly raz bylo dobrze raz zle. Ostatnio tak fiksowal ze niedalo sie zamknac dachu bo sie zamykal i otwieral (obojetne czy po wyjeciu kluczyka czy w trakcie jazdy) Rozebrałem ten sterownik okazało się że niby wszystko gra zauważyłem w nim 2 całkiem spore kondensatory (podejzewam że to one sprawiają że dach mógł się sam zamknąć) ale niestety przypadkowo uszkodziłem jedną ścieżkę, teraz próbuje podłaczyć bez tego sterownika lecz mam problem bo przełącznik sterujący posiada tylko 3 styki ( dojscie prądu i opcja 1 zamkniecie i 2 otwarcie) a silnik posiada tylko 2 styki + i - więc moge podłączyć tylko tak że będzie albo się tylko otwierał albo tylko zamykał. Jak podłącze + z silnika do + opcji 1 przełącznika, i - z silnika do - z samochodu to aby silniczek kręcił się w drugą strone musiał bym podłązyć - z silnika do opcji 2 z przełącznika a + do minusa z instalacji.
    Przy takim podłączeniu + jest połaczony z - co z tym zrobić zeby działało ?

0 4
  • #2 08 Maj 2006 21:59
    marac
    Poziom 20  

Proponuję ci wyczyścić i przesmarować prowadfnice bo pewnie mają duże opory i włacza się zabezpiecznie. Apropos Scieżki tak to jest gdy się wkłada nieodpowiednie ręce do ... .

0
  • #3 09 Maj 2006 12:48
    Mefyoo
    Poziom 12  

To nie wina prowadnic, silniczek wracał się pomimo tego że był wyjęty i nie napędzał mechanizmu, a kiedy wracał słychać było jak pracował przekaźnik czyli to przekaźnik kazał mu wrócić a szyber sam niema takiego dużego oporu bo jak się wyjmie silnik to można go swobodnie ręką otwierać i zamykać

0
  • #4 09 Maj 2006 18:43
    grzechu40
    Poziom 21  

Mozna zrobic sterowanie przy pomocy 2 przekaznikow. Jesli cie to intresuje to napisz na pw.

0
  • #5 09 Maj 2006 23:13
    Mefyoo
    Poziom 12  

Tak juz wiem potrzeba do tego 2 przekaznikow. Co do sterownika to jest on oparty na 2 kodensatorow i mikroprocesorze oczywiście nie tylko, diagnoza to prawdopodobnie błąd w liczeniu obrotów a przyczyna nieznana

0
  Szukaj w 5mln produktów