Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy można regenerować wałek zgarniający nadmiar proszku ??

fachman 08 May 2006 17:55 977 2
    fachman
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Problem dotyczy Minolty 1250W
    w tej drukarce wałek światłoczuły jest rozdzielony od cartridge z tonerem co upraszcza serwisowanie, ale jednak nie mogę sobie poradzić z wałkiem zbierającym. Poprzedni bęben padł bo drukarka pobrała kartkę na którą kapnęła kawa i perfidnie zaschła na bębnie, niewielka krpla wielkości 2-3mm spowodowała że na takiej szerokości wałek zgaerrniający zaczął zostawiać czarny pasek. Wymiana bębna okazała się porażką bo uszkodzony wałek spowodował że juz po 2 tygodniach na nowym bębnie pojawiła się identyczna pionowa krecha przez cała kartkę.
    Co z tym fantem można zrobić? bęben jest dostępny, ale tylko z zębatką, ale to nic nie daje, tylko oryginał mnie uratuje ?
    marek216

Level 43  
    niestety same wałki czyszczące nie sa dostepne

z tego co pamiętam to takie pluszowe/włochate

jeśli wartwa czyszczaca nie jest uszkodzona/wydarta możesz spróbowac wykąpać to w ciepłej wodzie z mydłem
    fachman
    VIP Meritorious for electroda.pl
    ten wałek jest dokładnie tak jak piszesz,
    trochę poczesałem go szczoteczką do żębw ale wyraznie widać jak w miejscu gdzie był zaschnięty glut kawy na całym obwodzie jest delikatne wgięcie, włoski wygiete na boki trwale odkształciły się

dzisiaj na allegro widziałem sam wałem selenowy już za 55zł, potaniały strasznie, chętnie kupiłbym taki zużyty unit ale już zwątpiłem że ktokolwiek wyrzuca to, przecież to mozna regenerować w nieskończoność :(