Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie komp. na podczerwień + GRIDER + PILOT

młody-elektronik 08 Maj 2006 21:49 9404 8
  • #1 08 Maj 2006 21:49
    młody-elektronik
    Poziom 11  

Witam wszystkich

Ano mam taki mały problemik:

Zbudowałem sobie urządzenie do sterowania komp. na podczerwień
    Sterowanie odbywa się za pomocą programu GRIDER

Urządzenie działa piloty również jednakże nie tak jak trzeba:
    - pierwszy pilot wysyła co naciśnięcie guzika inne kody (pokazuje to właśnie grider) problem jest taki że każdy z przycisków wskazuje po jakimś czasie te same kody co cała reszta
    po przypisaniu jakiejś czynności (np włączenie Winampa) do konkretnego przycisku inne też reagują mimo ze nie powinny
    - drugi pilot ku mojemu zdumieniu wysyłał ok 2 razy dłuższe kody zupełnie inne i WSZYSTKO DZIAŁAŁO tak jak trzeba (stop, play itd) lecz nie wiedzieć dlaczego stało się to co z pilotem "pierwszym" dokładnie te same nr pokazują się w griderze

AAAAAA w programie można przetestować polecenia przypisane konkretnym czynnościom (i tam działa) a za pomocą pilota w kratkę (np. przycisk do włączania "play" również zamyka Winampa)

Gdzie tkwi problem ... wiecie może ?!

pozdrawiam

0 8
  • #2 08 Maj 2006 22:32
    pyton
    Poziom 21  

Witam. Nie kazdy pilot z tego co wiem sie nadaje... mialem podobny problem... ale wtyczke igorplug zmienilem na nowsza i wszystko dzialalo jak nalezy... albo kupilem pilot uniwersalny za 9zl... nie pamietam;p

Mam jeszcze pytanie do was czemu pod XP wogule nie chce mi dzialac ten odbiornik pod COM'a ?

mam jeszcze odbiornik pod usb oryginalny od tunera satelitarnego czy da sie go poprzez jakis program ustawic by np: otwieral winampa? i nim sterował?

Pozdrawiam

0
  • #3 09 Maj 2006 23:10
    młody-elektronik
    Poziom 11  

masz rację nie każdy się nadaje ... lecz mój 1 i 2 zadziałał a ten 2 wręcz idealnie ... niestety coś się poprzestawiało ale nie wiem co :(

ja również mam XP urządzenie działa (jest na COMIE)

0
  • #4 10 Maj 2006 09:26
    Mishot
    Poziom 22  

jeżeli girder obok tej diodki (w programie) pokazuje coraz to inny kod to nic tylko pilot się nie nadaje musisz znaleść ze stałymi kodami...
    (mam jeden pilot wolny ale się właśnie nie nadaje i musze używać uniwersalnego)

0
  • #5 10 Maj 2006 15:11
    pyton
    Poziom 21  

młody-elektronik jesli możesz to prześlij mi ten programik wraz z wtyczkami na maila pyton16(małpa)interia.pl z góry dzięki!!!

Pozdrawiam

0
  • #6 13 Kwi 2007 18:55
    zydek89
    Poziom 12  

to zalezy od czestotliwości na jakiej pracuje pilot i odbiornik
    zapewne twoj odbiornik to tsop1736 czyli pracuje na 36kHz pilot byc może pracuje na innej i stad te blędy

0
  • #7 22 Kwi 2007 14:40
    młody-elektronik
    Poziom 11  

Problem został rozwiązany.
    Trzeba było zmienić wartości w ustawieniach (być może to częstotliwość) teraz nie pamietam (mało siedzę przy komp.)

Wszystko działa jak należy 1 naciśniecie i reakcja, a nie jak wcześniej nawet kilka razy 1 przycisk (rózne kody się pojawiały)

0
  • #8 23 Kwi 2007 13:39
    UlfgaR
    Poziom 23  

pyton napisał:

Mam jeszcze pytanie do was czemu pod XP wogule nie chce mi dzialac ten odbiornik pod COM'a ?
    Pozdrawiam

Jeśli używasz girdera to musisz włączyć urządzenie wejściowe

0
  • #9 06 Lis 2008 14:14
    wojtek_vp
    Poziom 2  

a czy jest możliwe wykonanie odbiornika do pilota na inne gniazdo np. gniazdo do monitora lub inne(mam na myśli jedno z gniazd w laptopie)?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo