Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kino domowe Panasonic SA-HT70 - nie uruchamia się, błąd F61

08 May 2006 21:49 4107 3
  • Level 14  
    Widzę, że jest wiele postów o tym sprzęcie. Lecz nie znalazłem takiej usterki jak w moim wzmacniaczu. A jest ona albo bardzo prosta (jak ktoś wie, co to znaczy) albo i nie. Otóż po włączeniu wzmacniacza na wyświetlaczu pojawia się napis (kod) F61 i tyle. Napięcia po stronie wtórnej na zasilaczu są nie załącza się końcówka mocy. I żadna funkcja nie działa tylko wyświetla się F61. Co to może być?
  • Level 25  
    Na początek sprawdzić zimne luty, potem końcówkę mocy , zasilacz , ewentualnie tor zabezpieczenia aż do samego procesora.Temat wielokrotnie opisywany - używaj funkcji : szukaj
  • Level 14  
    Jak wspomniałem wcześniej, już szukałem i akurat nie znalazłem nic na temat błędu F61. Napewno coś on oznacza konkretniejszego. Jak dotąd wszystko sprawdziłem oprócz wylutowania końcówki mocy. Pewnie jak jej nie wyciągnę to się nie dowiem :(
  • Level 19  
    F61 oznacza brak któregoś z napięć lub uszk. końcówki mocy lub procesora. Końcówkę możesz sprawdzić mierząc napięcia na wyjściach - powinny być 0V, jeśli natomiast masz na którymś z wyjść napięcie stałe wówczas pojawi się błąd F61. Napięcia sprawdź w chwili włączenia.