Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner SONY STR-DB840 AWARIA

08 Maj 2006 23:17 1845 2
  • Poziom 10  
    Witam.

Mam, raczej miałem amplituner SONY STR-DB840, który uległ awarii, a mianowicie pewnego razu przy oglądaniu telewizji amplituner zamilkł. wszystko świeci, na pilota reaguje, przełącza stacje radiowe, ale niestety nie ma foni. Nidy nie był przeciążnony, używany w domu raczej "rozsądnie" i niestety padł.
    Może ma ktoś jakieś pomysły. Bo pomysł serwisu z wymianą płytki procesorowej za 540 zł raczej nie nie "rajcuje". Może znajdzie się ktoś to potrafi to naprawić lub spotkał się z takim problemem. /nie wierzę w to że nie można tego naprawić toszkę niższym kosztem/.

Pozdrawiam

Mariusz
  • Poziom 16  
    jesli jest to uszkodzenie w bloku cyfrowym (i tak powiedzieli w serwisie), to należy zacząć od przelutowania (najlepiej hot airem) znajdujących się tam ukł scalonych (bez lutownicy stałogrzejnej się nie obejdzie). nie twierdzę, że zacznie działać.

Pzdr
  • Poziom 11  
    Witam,

Parę dni temu przełączałem przełączniki wyboru głośników (Speakers A+B, OFF, A, B) - wszystko działało prawidłowo, ustawiłem na OFF ze względu na syna który zaczął się interesować amplitunerem. I po paru dniach włączyłem amplituner głośniki się załączyły (słychać przekaźniki) ale w głośnikach niestety cisza bez względu na wybór czy A+B czy B czy też B. Jedyne co działa to subwoofer. Proszę o pomoc co mogło się stać. Może syn coś poprzyciskał na pilocie tylko co?? Mute działa tzn. dioda się zaświeca i gaśnie ale dalej ciszą. Szukać coś samemu czy od razu oddać do serwisu. Może jest w środku jakiś "bezpiecznik" na wyjściach głośników czy coś w tym stylu.
    Z góry dziękuje za inf.

Pozdrawiam // Marcin