Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekaźnik w Astrze II. Akumulator często pada jak dłużej nie jeździ.

09 Maj 2006 09:01 1407 4
  • Poziom 31  
    Mam od niedawna Astrę II 1.6 16V Comfort i zauważyłem że często pada akumulator szczególnie jak dłużej nie jeździ. Znalazłem Przekaźnik który cały czas jest załączony (lewy 12) a nie wiem od czego on jest po jego wyjęciu wydaje się że wszystko jest jak było. Daje się go wyłączyć bezpiecznikiem 22 lub 28 co też jest dziwne - czy one są w szeregu? Po przejrzeniu schematu tak nie wynika i nie mogę znaleźć tego przekaźnika.
    Pobór prądu po zamknięciu alarmem 160mA z przekaźnikiem, bez przekaźnika 45mA,
    zamknięcie tylko centralnym około 10-15mA
    Dołączam rys. skrzynki bezpieczników.
    Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym albo wie o co tu chodzi?
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 32  
    wyjmij prawą 12, naciśnij klakson i zobacz czy puszcza elektromagnes lewej 12 jeżeli tak to go wyrzuć
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 31  
    wczoraj poszperałem dalej i już wiem że przekaźnik lewy12 jest od oświetlenia min. przestrzeni bagażowej i nie jest włączony cały czas bo wyłącza się po zamknięciu z alarmu lub centralnego a prąd brany jest dalej około 300-350mA. taki pobór występuje jednak nie zawsze a zależy to od przypadku zamknięcia drzwi raz bierze a raz nie. Czy prąd może uciekać np. przez siłownik centralnego?
  • Poziom 31  
    wczoraj dobrałem się do alarmu (OPL-150 odpowiednik Prestige APS-150MX) i po wyjęciu bezpieczników alarmu prąd spadł z 200mA do 3 czyli OK. zamykam otwieram zamki i OK, odpaliłem silnik zgasiłem i znowu 200mA z wypiętym alarmem. Po podłączeniu alarmu pobór znowu 250mA i spada czasami po zamknięciu do 30-40mA a czasami 200-300mA.
    Gdzie szukać dalej?
  • Poziom 24  
    Lampka w bagażniku. Czy nie masz pszypadkiem opóźnienia gaszenia światełka wew. kabiny??

Dodano po 1 [minuty]:

Zapomniałem. Sprawdź jeszcze wiązkę która idzie obok fotela kierowcy w tył samochodu czesto zbiera się tam woda i lubi płatać różne figle.