Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Detektor telefonu komórkowego

zasoby 09 Maj 2006 11:47 6322 15
  • Układ pozwala na wykrycie oraz zasygnalizowanie dźwiękiem telefonu komórkowego. Oczywiście następuje to tylko wtedy, jeżeli aktualnie rozmawiamy przez telefon, wysyłamy SMS lub telefon komunikuje się z BTS. Zasilanie układu 9V jest sygnalizowane przez świecącą diodę LED LD1. Cewki L1 i L2 są takie same wykonane z drutu o średnicy 0.3-0.5mm nawinięte 10 zwojów na średnicy 5mm. D1 i D2 najlepsze są germanowe (starsze) diody. W zasadzie w układzie są dwa detektory - ze względu na używane dwa pasma GSM. Dlatego należy wykonać dwie antenki dipolowe. Na pasmo 950MHz o długości 2x7.5cm na pasmo 1800MHz 2x3.5cm. C4 posiada pojemność 100uF.

Fajne!
  • #2 09 Maj 2006 14:53
    kanonier
    Poziom 11  

Czy mozna do tego uzuyc inncyh diód np. DOGXX

• #3 09 Maj 2006 16:06
    Popak
    Moderator na urlopie...

Witam
    A ja takie coś dostałem gramis do telefonu :) i jest rozmiaru paznokcia :)

Pozdrawiam

• #5 09 Maj 2006 17:05
    romek77r
    Poziom 16  

Zna ktos oznaczenia satrszych diod o dobrych wlasciwosciach do zastosowania w tym ukladzie ??

• #6 09 Maj 2006 18:38
    Artu
    Poziom 12  

Ja zastanawiam się jak są zrobione te mrugające naklejki na tel. kom. (działają bez zasilania)

• #7 09 Maj 2006 21:01
    romek77r
    Poziom 16  

W tych naklejkach wielkosci paznakocia jest antena, zalany uklad scalony i bateria :D

• #8 09 Maj 2006 21:01
    kanonier
    Poziom 11  

Te ditoki dzialaj na tej samej zasadzie co radia detekcyjne, one też nie wymagaluy zasilanie wystarczalo im to co odbiora.
    Tak samo jest z tymi diotkami. Zasilaja sie z fali ktore przychodzi badz wychodzi z telefonu. Tak łopatologicznie mowiac.

• #9 09 Maj 2006 22:12
    nuszek
    Poziom 24  

A jak wykryć telefon, gdy nie komunikuje się z bazą. Np. by uprzedzić posiadacza by go wyłaczył na czas np. ważnego zebrania, wykładu itp.
    Może to być urzadzenie umieszczone w futrynie drzwi.

• #10 13 Maj 2006 20:59
    lukiiiii
    Poziom 26  

nuszek - dac nadajnik ktory zdalnie np sms przestawial by telefony na profil cichy, jednak do tego trzeba specjalnego softu i wogole

• #11 17 Maj 2006 21:30
    Robgie
    Poziom 27  

no to zes to uproscil na maksa.bo w praktyce to ci to nie zadziala.

• #12 22 Maj 2006 19:08
    Nerwus
    Poziom 18  

Zawsze mozesz wyslac sms-a do wszystkich w danym BTS dla kazdego operatora. Jak brzeczy to wiesz co jest.

• #13 23 Maj 2006 12:01
    spinacz
    Poziom 38  

Witam.
    Może i to bedzie głupie pytanie ale jak wykonać te antenki dipolowe jakie one powinny mieć kształty i jakie poziomy napięc otrzymam na wyjściach K1 w przypadku wykrycia telefonu ?? Wdzieczny bym był za jakis rysunek.

• #15 31 Maj 2006 14:45
    kanonier
    Poziom 11  

A tak wogóle to ktos juz wykanal ten uklad??
    Jesli tak do jakiej odleglosci wykrywa??

• #16 02 Cze 2006 11:24
    KaW
    Poziom 34  

amerykanie wymylili kradziez numeru komorki- czajac sie przy wyjazdach spod wiaduktow amerykanskich-ktore teraz u nas sa przedstawiane jako ogromne twory betonowe-taka glupia komorka wynurzajac sie z otchlani wiaduktu-pyta sie rozpaczliwie z cala moca -gdzie jestem- a HACKER -oczywiscie -z pomoca swego DINGO -czyli komputera lapie jej numer -i po ptakach ...

COS w tej opowiesci jest.

Przed wejsciem mozna zlapac aktywna komorke ogluszajac ja -w doelny sposob -byle nie zniszczyc -musi sie ona zglosic -musi zglosic gotowosc do pracy..wtedy -przez moment -pracuje z duza moca ...problem podobny do pracy hakerow..

DIODY WCZ -sa smd -ale w Ameryce- I OCZYWISCIE w Rosji.
    Ciekawe diody w.cz sa w charakterografach ros. tych do 1.2 GHz
    -mini mikro -w sondach .Natomiast dobre diody byly w szczatkach NRD-owskich
    sond pomiarowych w.cz -do przyrzadow pomiarowych.
    Wymiar ros. diodki 1,5 x 0.8 mmm/1,2GHz/
    Pisalem do prod.tych charakterografow kto je robi ale bez odpowiedzi.
    Mozliwe ,ze to nie ich profil produkcji i na ten temat brak jest dobrej info.
    Amerykanska firma to MAX-COM-TAKI KATALOG -STARY MAM.i tam sa gigaherce.