Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio 3000 Trafic Ford jak się włańcza tylne głośniki pomocy

10 Maj 2006 08:43 2556 3
  • Poziom 21  
    Witam te radyjko jest w Fordzie Mondeo 98r. i ten samochód ma 4 głośniki na wyjściu z radia są też 4 wyjścia. Nie wiem jak ustawiać tylne głośniki ponieważ jak naciskam przycisk tam gdzie się ustawia bas i sopran można tylko przestawić na prawy lub lewy kanał ale nie wiem którym przyciskiem zmienia się żeby grał np. sam tył może ktoś mi pomoże i z góry pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    3000 ma wyjście tylko na dwa głośniki przednie, wyście na 4 ma np. model 4000
  • Poziom 21  
    Witam to co mam zrobić żeby tyły grały i czemu na stole bardzo cicho tyły grają to chyba będzie trzeba podłączyć tyły do przednich głośników pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Ostrożnie z tym podłączaniem kilku głośników do jednego wyjścia. Prostsze radia były do gorzej wyposażonych aut montowane. Ford dość często montowal fabrycznie 2 głosniki, szczególnie w busach ale i w osobowych również. Nie wiem jak w tej serii radii ale do starszych gdzie było mniejsze radio można było znaleść rozdzaj manipulatora (joystick-potencjometr) który rozdzielał 2 wyjścia do 4 głosników i dawał możliwość regulacji przód-tył.
    Podobne urządzonko było w starszych Mercedesach, VW... Widziałem taki potencjometr kiedyś w ofercie Conrad'a, montowało sie go w miejsce standardowego przełącznika. Innemu klientowi zamontowałem przełącznik od świateł 3 pozycyjny, który przełączał głóśniki: przód, przód i tył, sam tył. W sumie to najprostszy pomysł. Jak jedziesz sam to mozesz słuchać tyłu lub i z przodem a jak z pasażerami to możesz przełączyć na sam przód by głośniki nie dokuczały pasażerom na tylnym siedzeniu.

SławeK