Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio 3000 Trafic Ford jak się włańcza tylne głośniki pomocy

Stiwen1 10 May 2006 08:43 2667 3
    Stiwen1
    Level 21  
    Witam te radyjko jest w Fordzie Mondeo 98r. i ten samochód ma 4 głośniki na wyjściu z radia są też 4 wyjścia. Nie wiem jak ustawiać tylne głośniki ponieważ jak naciskam przycisk tam gdzie się ustawia bas i sopran można tylko przestawić na prawy lub lewy kanał ale nie wiem którym przyciskiem zmienia się żeby grał np. sam tył może ktoś mi pomoże i z góry pozdrawiam.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    adam white
    Level 26  
    3000 ma wyjście tylko na dwa głośniki przednie, wyście na 4 ma np. model 4000
    SlaweK
    Level 43  
    Ostrożnie z tym podłączaniem kilku głośników do jednego wyjścia. Prostsze radia były do gorzej wyposażonych aut montowane. Ford dość często montowal fabrycznie 2 głosniki, szczególnie w busach ale i w osobowych również. Nie wiem jak w tej serii radii ale do starszych gdzie było mniejsze radio można było znaleść rozdzaj manipulatora (joystick-potencjometr) który rozdzielał 2 wyjścia do 4 głosników i dawał możliwość regulacji przód-tył.
    Podobne urządzonko było w starszych Mercedesach, VW... Widziałem taki potencjometr kiedyś w ofercie Conrad'a, montowało sie go w miejsce standardowego przełącznika. Innemu klientowi zamontowałem przełącznik od świateł 3 pozycyjny, który przełączał głóśniki: przód, przód i tył, sam tył. W sumie to najprostszy pomysł. Jak jedziesz sam to mozesz słuchać tyłu lub i z przodem a jak z pasażerami to możesz przełączyć na sam przód by głośniki nie dokuczały pasażerom na tylnym siedzeniu.

SławeK