Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z licznikiem samochodowym (fałszuje)

szakul42 10 Maj 2006 09:49 938 7
  • #1 10 Maj 2006 09:49
    szakul42
    Poziom 10  

Czesc
    Kupiłem niedawno Opla Astre Kombi 92r. 1.8 OHC. Fajny samochod, jak narazie jezdzi mi sie lepiej niz poldkiem :). Ale od jakiegos czasu zauwazylem jedna rzecz, a mianowicie licznik samochodowy fałszuje mi prędkość a mianowicie o równe 10km na pełnym zakresie. Jak jade 20km licznik pokazuje 30km a jak jade 100km pokazuje 110km.
    Czy wie ktos jaka moze byc przyczyna tego fenomenu ??
    Dodam moze jeszcze tylko to ze felgi i opony sa takie jakie zaleca producent wiec tu jes norma spelniona a licznik jest bez obrotomierza.
    Czy np jest mozliwość w licznku przestawienia jakiegos wspołczynnika tak jak w licznikach rowerowych ??

Pozdrawiam Łukasz

0 7
  • #2 10 Maj 2006 09:51
    Jasiek690
    Moderator na urlopie...

Może masz licznik od innego modelu. Zobacz gdzieś na cyferblacie powinno być przełożenie licznika. Porównaj to z inny autem z tym silnikiem.

0
  • #3 10 Maj 2006 09:54
    szakul42
    Poziom 10  

No wlasnie tez tak myslalem u mnie pisze W-1111 ale niemam nikgo kto ma taki sam motor jak ja. A na allegro widzialem wlasnie ze ten wspolczynnik W jest rozny np 1102 czy 1200.

0
  • #5 10 Maj 2006 10:48
    Orochimaru
    Poziom 31  

Innymi słowy ktoś zdejmował wskazówkę i źle założył, dlatego źle pokazuje.

0
  • #6 10 Maj 2006 11:08
    mczapski
    Poziom 38  

Szkoda, że napisałeś poprawnego pytania. Dopiero ostatnia odpowiedź, która zapewne wyjaśnia sprawę naprowadziła mnie na trop. Mianowicie złe wskazania masz n prędkościomierzu a nie na liczniku przebiegu jak to sugerowałeś. Już wysilałem inteelekt jak to możliwe takie zjawisko w wydaniu dla licznika. W tym przypadku niewłaściwe napięcie sprężyny wskazówki. Wszystko przy założeniu, że mówimy o mechanicznym napędzie. A rada taka, że przy umiejętnościach manualnych należy dobrać sie do wskazówki, zdjąć i założyć ponownie po przesunięciu o owe 10 km/godz (nie km). Trochę trudne ale może się udać za pierwszym razem. Zreszto można z tym żyć i zwyczajnie odejmować sobie tą wielkość na bieżąco.

0
  • #7 10 Maj 2006 11:32
    szakul42
    Poziom 10  

dzieki za porady. tak i tak chcialem kupic licznik z obrotmierzem ale nie wiedzialem jakie W. wiec kupie taki jak teraz mam i mam nadzieje ze z tamtym bedzie wszystko OK.
    Pozdrawiam

0
  • #8 12 Maj 2006 18:08
    szogun0
    Specjalista grupy V.A.G.

Jeśli będzie kończyć się linka lub jej koniec w liczniku jest obrobiony to może sprawiać fałszowanie prędkościomierza. Było tak w Vectrze znajomego. Po wymianie linki wróciło do normy wszystko.

0