Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klima Carisma-uciekający czynnik-przyczyna

CARISMA 10 Maj 2006 10:28 1672 6
  • #1 10 Maj 2006 10:28
    CARISMA
    Poziom 13  

Mam problem polegający na tym, iż po napełnieniu przez jakiś 1 tydz chłodzi jak głupia później coraz słabiej i słabiej aż w końcu po 3 miechach zupełnie przestaje działać. Szukanie nieszczelności(lampą) nic nie wykazuje, przychodzi wiosna i znowu napełniam i tak zapętliłem się już 6 rok. i wkońcu w tym roku fachowiec stwierdził że są delikatne ślady przy zaworze bezpieczeństwa( przy sprężarce). I teraz pytanie, czy wymiana zaworu nie będzie likwidowaniem skutku a nie przyczyny? a może zawór jest OK tylko wzrost ciśn jest nieprawidłowo (może okresowo?) dopuszczany(tolerowany) przez jakieś czujniki, przekaźniki itd.?
    Pozdrawiam Darek

0 6
  • #2 10 Maj 2006 10:32
    adamjur1
    Poziom 39  

Minimalna nieszczelność wystarczy by wystąpił efekt jak u Ciebie.
    Ja stawiałbym na nieszczelną chłodnicę- ( czynnik schodzi w długim czasie) obejrzyj ( zleć oględziny) czy nie ma na chłodnicy minimalnych nawet śladów oleju. Miałem taki sam efekt ( chłodnica dostała kamyszkiem) i schodziło doś wolno to znaczy że po stronie mniejszego ciśnienia ( nie w sprężarce)
    Pozdr.J.

0
  • #3 10 Maj 2006 10:38
    CARISMA
    Poziom 13  

[quote="adamjur1"]Minimalna nieszczelność wystarczy by wystąpił efekt jak u Ciebie.
    Ja stawiałbym na nieszczelną chłodnicę- ( czynnik schodzi w długim czasie) obejrzyj ( zleć oględziny) czy nie ma na chłodnicy minimalnych nawet śladów oleju. Miałem taki sam efekt ( chłodnica dostała kamyszkiem) i schodziło doś wolno to znaczy że po stronie mniejszego ciśnienia ( nie w sprężarce)
    Dzięki za odzew
    Cały pic w tym wszystkim jest że przez te lata odwiedzałem dość profesjonalne zakłady , czynnik z barwnikiem i po napełnieniu przyjeżzałem kilkakrotnie na spr szczelności i nic nie znajdowali:cry: chłodnicę też oblukiwali dość dokłądnie. Czy możliwe jest że zawór bezp nie trzyma jak trzeba i powoli puszcza?

0
  • #4 10 Maj 2006 10:44
    adamjur1
    Poziom 39  

U mnie też na początku zwalali na zawory doładowcze, bezpieczeństa itd.
    Ale to nie jest wykluczone, tyle że jak to jest od tylu lat to należało reklamować przy gwarancji ( nie wiem od jakiego momentu masz to auto)
    Pozdr.J.
    Ps delikatne ślady przy zaworze bezpieczeństwa mogą też świadczyć o jego zadziałaniu a nie o nieszczelności........

0
  • #5 10 Maj 2006 11:07
    CARISMA
    Poziom 13  

[Ps delikatne ślady przy zaworze bezpieczeństwa mogą też świadczyć o jego zadziałaniu a nie o nieszczelności........[/quote]
    Tego właśnie najbardziej się obawiam . Jeśli chodzi o gwarancję to niestety autko sprowadziłemz Belgi puknięte( coprawda miało 4 miechy ale...). Zobaczymy, dzisiaj wymienię zawór(pozostał mi po uszkodzonej spęzarce) , napełnimy i pojeżdże-być może do następnej wiosny.
    Pozdrawiam i dziękuję
    PS Narazie nie zamykam tematu, jeśli coś się wyjaśni to napiszę
    darek

0
  • #6 10 Maj 2006 11:46
    Sławek62
    Poziom 17  

Śledziłem ten temat od początku i doszedłem do wniosku, że jednak puszcza ten zawór. Mam nadzieję,że po wymianie będzie o.k.

0
  • #7 22 Lip 2006 13:39
    CARISMA
    Poziom 13  

po kilku miesiącach jest OK, czyli prawdopodobnie winny był puszczający zawór bezpieczeństwa. dziekuję wszystkim

0