Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Znów Astra, chyba zapłon. Silnik gaśnie w czasie jazdy przy mocnym skręcaniu.

Zboojnick 10 Maj 2006 14:25 2084 4
  • #1 10 Maj 2006 14:25
    Zboojnick
    Poziom 9  

Witam

Na początku chcialem zaznaczyc ze mam od pewnego czasu problem z moją ASTRA C14NZ '95 napisałem już jeden post o tym ale chcialbym wznowić temat.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/astra-c14nz-95-zaplon-chyba-ytt502567.html

W samochodzie mam LPG ale zapalam go na benzynie. Automat przełącza sam na gaz.

Problem jest w tym że silnik gaśnie bez jakichs wiekszych powodów i sensu w czasie jazdy najczesciej przy mocnym skrecaniu. Po zgaśnieciu problem jest go odpalić. Czasami nie da sie go uruchomic, czasami zaskoczy od razu, a czasami niby juz zapalił a za sekunde zgaśnie.

Wszystko to jest pozbawione sensu. Komputer w trybie diagnostycznym nic nie mówi, wszystko niby ok (sygnał 12).Ciekawi mnie również fakt ze z Lambdy wychodzi nie podlaczona do niczego wtyczka (4 kable w podłużnym wtyku)

Wydaje mi się ze jest to problem zapłonu bo czasami szarpie podczas jazdy.

Mnie juz rece opadają :cry:

Pomóżcie

0 4
  • #2 10 Maj 2006 19:35
    astra688
    Poziom 14  

ja stawiam na kable WN oraz cewke podobny przypadek mialem

0
  • #3 10 Maj 2006 22:04
    marrrk
    Poziom 15  

modul zaplonowy lub przerwa na przewodach elektrycznych

0
  • #4 10 Maj 2006 22:12
    wojtula11
    Poziom 17  

Tak jak koledzy podpowiadają :cewka , moduł , przewody W/N .

Ta luźna wtyczka na cztery przewody to coś nie tak , może się mylę ale w tych autach są sondy jednoprzewodowe

0
  • #5 11 Maj 2006 12:51
    matadorRS
    Poziom 17  

Jesli sonda jest nie podlaczona to ewidentnie jej wina. Podlacz sonde i zobacz czy cos dalo. Jesli nie to jak koledzy pisali. Tylko ze zaczal bym od sprawdzenia i ewentualnej wymiany swiec :)

0
  Szukaj w 5mln produktów