Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio KENWOOD KDC-307YA-uszkodzony wzmacniacz?

WAGOWA 10 Maj 2006 16:15 1044 2
  • #1 10 Maj 2006 16:15
    WAGOWA
    Poziom 12  

Witam serdeczie. Niedawno podczas podłączania wzmacniacza do mojego radia KENWOOD KDC-307YA (wzmacniacz najwyraźniej uszkodzony) nastąpiło "puknięcie" w skrzyni basowej i potem cisza. Po odłączeniu wadliwego wzmacniacza i podłączeniu starego sprawnego wszystko działa lecz po dodaniu głośności następuje "puknięcie" i wszystko maxymalnie przycicha. Po wyjęciu panela i ponownym załączeniu radio działa OK, ale do pewnego momentu (aż do większego pogłośnienia - na skali około 17), potem "puknięcie" i znów przycicha i zero dźwięku. Zauważyłem jeszcze, iż przy każdorazowym przełączaniu na kolejną lub poprzednią piosenkę na CD znów słychać "znajome mi już puknięcie" i znów cisza. Podejrzewam iż "poszła" końcówka mocy - czy takie mogą być objawy??? Co dalej z tym fantem zrobić?? Najprościej byłoby mi się go pozbyć, ale szkoda mi radyjka - mam do niego już sentyment. Ile może kosztować końcówka do niego i gdzie najlepiej jej szukać?
    Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam - Mariusz.

0 2
  • #2 10 Maj 2006 18:55
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Nie ten dział ale wskazuje na częściowe zwarcie głośnika , i przy większych wysterowaniach odłącza końcówkę.Bo jak jest cicho to gra i nie charczy ,prawda?

0
  • #3 10 Maj 2006 21:58
    WAGOWA
    Poziom 12  

No niestety to chyba nie jest takie łatwe. Jeden z głośników (prawy tył) leciutko "bziuczy" przy minimalnej głośności. Jutro od razu odłączę tylne głośniki i zobaczę czy sam przód i skrzynia basowa będą grały i się nie wyłączy. Acha - jeszcze jedno: po podłączeniu tego sprawnego wzmacniacza (podłączony tam tylko głośnik basowy) głośnik zaczął wpadać w rezonans i buczeć jakby był przesterowany. Dopiero po zmniejszeniu mocy na wzmacniaczu przestał drgać. Pragnę nadmienić, iż w czasie gdy wzmacniacze zostały zamieniane, w dobrym wzmacniaczu NIC nie zostało zmieniane - potencjometry w tym samym położeniu. Wszystko wskazuje na radio, ale czy się mylę??? POMOCY

0