Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć głośniki samochodowe do wzmacniacza domowego??

10 Maj 2006 20:24 1429 1
  • Poziom 10  
    Mam pytanie odnosnie łączenia głosników (wiem ze temat jest wałkowany ale ja mam specyficzny problem) Mam głosniki Infinity Kappa 693i (6x9 tkz "jajka" ) i dwa głośniki Kickx 16,5 cm obydwa głosniki są samochodowe 4ohm, zrobiłem se paczki (dwie kolumny zamkniete) z dwiema odzielnymi komorami ( na jedną kolumne przypada jeden Kickx i jedna Kappaw odzielnych komorach) włozyłem te głosniki z zamiarem że nagłośnią mi pokój. Patrze na wzmacniacz a tam pisze min 8ohm . No to spiełem głośniki szeregowo (plus do minusa a pozostały + i - do wzmaka)żeby otrzymać 8ohm. I teraz pytanie mozna tak łączyc te głosniki?? Co prawda na razie graja ale jakoś dziwnie...(bas jest jakiś przymdławy) Nie zastosowałem zwrotnic bo Infinity jest 3 drożena Kickx 2 drożny. Jest wogóle sens bawienia sie w to??
  • Poziom 17  
    Witam
    Można tak robić jak zrobiłeś tzn. łączyć szeregowo a co do basu to w głównej mierze zalezy on od obudowy a nie od głośników-trzeba dobrze dobrać pojemność obudowy bo potem są takie problemy jakim sam się możesz przysłuchać.Inna sprawa to moc, może po prostu masz słaby wzmak i nie może on tych głośników "rozbujać"
    pozdrawiam