Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie kolumny? Yamaha RX-570, pokój 18m2. Kwota 650 - 750 zł.

ja... 10 May 2006 21:44 2106 8
    ja...
    Level 11  
    Witam wszystkich stałych bywalców...

Przejdzmy do zeczy...YAMAHA RX-570,pokoik około 18m2,dostępne fundusze około 650 do 750zł...

Zalezy mi na ładnym,duzym basie no i zeby jakos tam znosnie brzdekały(zeby mi tu nikt nie npisał ze mam sobie subwofer qpic:) rozgladałąm sie za jakimis Altusami ale raczej wolałbym kolumny podłogowe troche mniejszych rozmiarów niz te 2 piekne mebelki ktore chyba jedynie pod sufitem dałbym rade podwiesic w tym niezawielkim a i tak juz zagraconym pokoiku... jakies propozycje??:>
    Tremolo
    Level 43  
    To jeszcze większe szafy, polecam kolumny do odsluchu domowego. jakieś Tannoye M2, M3. Eltaxy fronty, Bolero Tonsila (możesz dostać), Sherzo, cos co by było bardziej pionowe i wysokie niż szerokie. (moda + stereofoniczność)
    ja...
    Level 11  
    no własnie w tym zecz iz raczej interesuje mnie cos mniejszego od 400x890x335... zeby rozstawic te kolumny trzeba miec spory kawałek miejsca a ja niestety takim niedysponuje...wysokosc jest do przyjecia ale reszta wymiarów mogła by byc troszke miejsza...:))
    leeonP.H.U
    Level 19  
    Proponuje poszukać kolumn TANNOY MERCURY 2M można je znaleźć w dobrych pieniądzach a grają o niebo lepiej on Altusów czy innych szafek z głośnikami co to chcą się dumnie kolumnami zwać
    ja...
    Level 11  
    nie chciałbym tu wywoływac jakiejś burzliwej dyskusji zwolenników altusów i ich przeciwników ale cos mi sie wydaje ze zasłuzyły sobie one na miano kolumn...sam brałbym jej w ciemno gdyby tylko nie te rozmiary...
    przemo-lukas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    ja... wrote:

Zalezy mi na ładnym,duzym basie no i zeby jakos tam znosnie brzdekały

"ładny" i "duży" są to pojęcia względne, więc jeśli mugłbyś sprecyzować, jakie mają mieć zejście i czy obudowa zamknięta czy b-r(ale przy tej kasce to chyba b-r).
    Pytanie: a może chcesz coś samemu sklecić? ale jeśli "duży" bas to optował bym za 10" lub większe, co wpłynie na wymiar przedniego panela.

Jeśli chcesz kupić coś gotowego, to 3molo już się wypowiedział, tylko dziwi mnie, że tematu nie przeniósł do innego działu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/co-kupic-i-gdzie-kupic-yff43.html

pozdrawiam.
    Tremolo
    Level 43  
    Postu nie przeniosłem do działu Co kupić gdzie kupić, gdyż zostały podane wielkości pokoju i pewne preferencje. Przekrój cenowy.

Tannoye M4 czy M5 tez nie są małe...

Z Tonsili można kupić: Maestro II
    Focus 240 SE
    Excellence. Te serie myśle że mają dużo do powiedzenia dla rynku nowoczesnego sprzętu Audio.

Generalnie nie masz, aż tak małego pokoju. Miałem w mniejszym pokoju dużo więcej niż 2 Altusy. No ale to juz lepiej kupić sobie Zeusy.

Z Altusami tez nie jest tak do konca źle. W koncu je jeszcze produkuja, a przynajmniej są na listach towarowych.
    Kamilz89
    Level 16  
    ja... wrote:

Zalezy mi na ładnym,duzym basie

altus 300 zalatwi sprawe :D no moze sa spore ale klasyczne i piekne ;) sam mam wiec polecam a pokoj mniejszy