Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY KV-1340E białe przerywane pasy od góry do połowy ekranu

11 Maj 2006 18:24 1242 5
  • Poziom 18  
    Witam!

TV najpierw miał problem z kolorami, ale szybko odnalazłem usterkę na płycie dekodera koloru. Jest jeszcze jeden problem z tymi pasami. Pasy podobne to lini powrotów, ale są przerywane i wystepują od góry do połowy ekranu. W połowie, gdzie się kończą jest ostatni pas, ale grubszy od pozostałych. W tej chwili to nie wiem, gdzie szukać tej usterki. Być może któryś elektrolit wyschnięty jest... byłbym wdzieczny za pomoc.

Dziękuję i pozdrawiam
    Tomasz
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 41  
    Wymień elki w odchylaniu V
  • Poziom 21  
    Nie kojaże tego chassis ,ale jak ramka jest zbudowna na scalaku to wymień 100µ przy scalaku ramki. Powodzenia.
  • Poziom 18  
    Witam!

Ten TV jest dosć stary w konstrukcji i całe odchylanie jest na tranzystorach i nie ma tam scalaków. Wymieniełem wszystkie elektrolity na płycie odchylania i obraz bez zmian :|
  • Poziom 18  
    Witam ponownie!

Ja nadal jeszcze próbuję przy tym TV, ale nic dobrego nie wychodzi. Odkryłem tylko jedno, że jak podłączę do wejścia antenowego generator prasów kolorowych lub kraty to obraz jest dobry i pasy nie występują.

Pozdrawiam
    Tomasz
  • Poziom 43  
    Nie wiem czy dobrze kojarzę model, ale jest tam chyba potencjometr do regulacji szerokości impulsu wygaszania. Jeśli tak, to rozejrzyj się w jego okolicach. Ponadto zasilanie na płycie w.cz./p.cz./dekoder. Oczywiście elki.