Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz sony kv e2961d - napięcia

rejak 11 Maj 2006 18:57 926 7
  • #1 11 Maj 2006 18:57
    rejak
    Poziom 16  

Witam!
    Czy po podłączeniu żarówki do zasilacza, napięcia powinny być jak na schemacie, czy mogą odbiegać? W moim przypadku tam gdzie powinno być 135v jest tylko 85v itp. Ponadto w miejscu prostownika RBA 402L i RBA 404B płytka jest lekko przygrzana. Czy same prostowniki mogą być tego przyczyną. Proszę o wyrozumiałość bo nie jestem biegły w tej dziedzinie.
    Pozdrawiam

0 7
  • #2 11 Maj 2006 19:28
    Hammer111
    Poziom 28  

Witam.Jeżeli chcesz sprawdzić przetwornicę to w miejsce HOT-a,tranzystora końcowego po odlutowaniu kolektora w jego miejsce wstaw żarówkę\60W i włącz TV i wtedy sprawdz czy nap.linii +B wynosi 135V.Ten twój opis jest trochę niejasny i podałem ci sposób sprawdzenia ww.napięcia.pozdr.

0
  • #3 11 Maj 2006 19:41
    rejak
    Poziom 16  

Witam!
    Zaznaczyłem, iż nie jestem w tym temacie biegły, więc nazwa HOT i tranzystor końcowy nic mi nie mówi, przepraszam. Możesz wskazać, który konkretnie tranzystor?
    Pozdrawiam

0
  • #4 11 Maj 2006 19:50
    Hammer111
    Poziom 28  

Witam.Jest to chassis AE-2F i dość trudny odbiornik.HOT jest to tranzystor końcowy znajdujacy się przy trafopowielaczu.Wylutuj go i w miejsce kolektor-emiter wlutuj żarówkę 60W i włącz tV.O ile się ona zaswieci to sprawdz nap.135V może być odchyłka i wyreguluj je podkówka tj.potencjometrem regulacyjnym.na płycie pisze +B system.Wpisz w wyszukiwarkę typ tv lub chassis i znajdziesz wiele postów na jego temat.pozdr

0
  • #5 11 Maj 2006 19:54
    ogryz
    VIP Zasłużony dla elektroda

HOT - Horizontal Output Transistor - Tranzystor Końcowy Linii (odchylania poziomego). Duży, koło trafa WN, kolektor będzie połączony z wyprowadzeniem trafa. Więcej info -> użyj szukaj - było opisywane nie raz.

Pozdrawiam.

Dodano po 55 [sekundy]:

Spóźniłem się ;)

0
  • #6 11 Maj 2006 21:04
    rejak
    Poziom 16  

Witam!
    Taki język jest zrozumiały dla laika, postaram się postąpić wg. wskazówek i zobaczymy.
    Dzięki
    Pozdrawiam

Dodano po 58 [minuty]:

Witam!
    Postąpiłem wg. wskazówek, żarówka zaświciła, a oto wyniki: zamiast 135 jest 87V napięcia 14V brak, jest szczątkowe 0,1V, zamiast 7V jest 4,6 zamiast +22v jest +14,1 zamiast -22v jest -14,6V standby 0,1V . Jakie sugestie fachowców, proszę o język dla mnie zrozumiały. Pragnę poinformować, iż żadnego potencjometru do regulacji napięcia 135V na płycie nie zauważyłem.
    Dziękuję za zainteresowanie
    Pozdrawiam
    Jakub

0
  • #7 11 Maj 2006 22:13
    ogryz
    VIP Zasłużony dla elektroda

14V jest procentowo najbardziej zaniżone (a właściwie to wogóle go nie ma) - szukaj zwarcia w tej gałęzi.

Pozdrawiam.

0
  • #8 12 Maj 2006 00:17
    rejak
    Poziom 16  

Witam!
    Szukając zwarcia w tej gałęzi, dotarłem do płyty A czyli bloku cyfrowego, gdzie się pogubiłem, początkowo zwarcie wskazywało na stabilizator napięcia 9V, lecz po jego wylutowaniu dalej wykazuje zwarcie, logika podpowiada mi, iż stabilizator nie może spełniać swej funkcji jeżeli ma zewnętrzne nogi zwarte, a może nie mam racji? Mam wątpliwość, czy szukać zwarcia poza zasilaczem? Czy może zasilacz nie daje tego napięcia i tu szukać przyczyny, jak to sprawdzić?. Proszę o dalsze sugestie.
    Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów